Past results

Here you will find all the entries and results for Darley-sired horses.

The filters below will help you find exactly what you are looking for.

Show race times in:

Races are listed using local times.

3 February 2020

Racecourse Time Race Distance Horse Result
CLUB HIPICO
(CHI)
17:05 Handicap 3YO+
1200m Fina Compañia (CHI)
5  F   Fast Company (IRE) /
Free Dance (CHI) (War Chant (USA))
Breeder: Haras Curiche
Owner: Ely
Trainer: Wilson Robles F.
3/14
  17:55 Handicap 3YO+
1200m Fast Friend (CHI)
4  C   Fast Company (IRE) /
Dulcinea (CHI) (Dushyantor (USA))
Breeder: Haras La Reserva
Owner: Quemazon
Trainer: Juan Cavieres A.
3/14
DUBBO
(AUS)
15:20 Class 1 Set Weight
1600m Empowered Madam (AUS)
6  F   Authorized (IRE) /
Empress Regnant (AUS) (Antonius Pius (USA))
Breeder: Mr MJ Abdallah
Owner: Mrs S Jeffries & A Prout
Trainer: Ms S Jeffries
2/14
  15:55 Handicap
2200m Athena's Voice (AUS)
5  F   Poet's Voice (GB) /
Star of Athena (AUS) (Fantastic Light (USA))
Breeder: Ms P Egan
Owner: P J Cornish & Mrs M T Cornish
Trainer: P J Cornish
Won/10
MARSEILLE-VIVAUX
(FR)
17:37 5yo+ Handicap
2600m Atlantide (IRE)
7  G   Halling (USA) /
Miss Spinamix (IRE) (Verglas (IRE))
Breeder: Skymarc Farm
Owner: ECURIES SERGE STEMPNIAK
Trainer: F. VERMEULEN (S)
3/12
  18:12 4yo Handicap
2600m Hedidit (GB)
4  C   Cape Cross (IRE) /
Tossoff (FR) (Slickly (FR))
Breeder: Skymarc Farm
Owner: ECURIE CHRISTOPHE GERMAN
Trainer: C&Y. LERNER (S)
Won/12
  18:45 4yo Claimer
1500m Pauledance (FR)
4  F   Epaulette (AUS) /
Leitzu (IRE) (Barathea (IRE))
Breeder: Centro Equino Arcadia Srl
Owner: Jacques PIASCO
Trainer: C. ESCUDER
2/9
MUSWELLBROOK
(AUS)
15:05 Handicap
1500m Spirit of Elijah (AUS)
5  G   Poet's Voice (GB) /
Tornado Lil (AUS) (Umatilla (NZ))
Breeder: Mr MJ Abdallah
Owner: M J Abdallah
Trainer: J R Gask
Won/11
WERRIBEE
(AUS)
16:30 Handicap
1400m Iskra (AUS)
4  F   Epaulette (AUS) /
Ballykisheen (AUS) (Galileo (IRE))
Breeder: Sledmere Stud
Owner: L G Gdanski, S C Bolton, K S White, J F Barbuto, C G Antitilla, D G Corr, Mrs M T Corr, M D Corr, B J Hathaway, B R Parsons, S R Blundy, T Hayes, J A Hayes, G Burke, B Conroy, D J
Trainer: Ms N Burke
Won/8
WOLVERHAMPTON
(GB)
19:30 Flat 4/6YO
1m 1½f Debbonair (IRE)
4  G   Slade Power (IRE) /
Bryanstown Girl (IRE) (Kalanisi (IRE))
Breeder: Liam Lane
Owner: Commission Air Limited
Trainer: Hugo Palmer
3/7
  20:30 Flat 4YO+
1m 4¼f Ember's Glow (GB)
6  G   Sepoy (AUS) /
Fading Light (GB) (King's Best (USA))
Breeder: Darley
Owner: Mr Trevor Johnson
Trainer: Daniel Mark Loughnane
2/12

2 February 2020

Racecourse Time Race Distance Horse Result
ABU DHABI
(UAE)
19:30 Handicap
2200m Juthoor (IRE)
5  G   Shamardal (USA) /
Dehbanu (IRE) (King's Best (USA))
Breeder: Selective Syndicate
Owner: Sh Hamdan bin Rashid Al Maktoum
Trainer: E Charpy
3/11
BRO PARK
(SWE)
13:08 Conditions 3YO
1600m Fast and Free (GB)
3  F   Iffraaj (GB) /
Dame Helen (GB) (Royal Applause (GB))
Breeder: Whatton Manor Stud
Trainer: Brolin Sandra
Won/7
BUNBURY
(AUS)
14:25 3yo+ Maiden
1400m Thankyou Very Much (AUS)
4  G   Helmet (AUS) /
Bessano (AUS) (Valixir (IRE))
Breeder: Mr D Trevethan
Owner: Ms S M Moloney, N E Giorgetta, R M Mitchell, G Evans, W J Forrest & L J Lawrence
Trainer: Jade Proctor
3/10
  15:00 3yo+ Maiden
1400m Puckapunyal (AUS)
3  F   Epaulette (AUS) /
Page Three Girl (AUS) (Encosta de Lago (AUS))
Breeder: Marquee Stud Pty Ltd
Owner: C M Wells, B O Stephens, N J Crawford, J Farac, A A Anderson & Miss I J Anderson
Trainer: L Smith
Won/11
  16:45 Handicap
2000m Mexi Cola (AUS)
4  G   Epaulette (AUS) /
Juice (NZ) (Bertolini (USA))
Breeder: Gilgai Farm
Owner: Trucking Nominees Pty Ltd Syndicate(Mgr: D J Reed), P G McCallum & W B Andrews
Trainer: L Smith
Won/11
DORTMUND
(GER)
11:25 Conditions 4YO+
2500m Thunder Light (IRE)
6  F   Casamento (IRE) /
Silence (IRE) (Alzao (USA))
Breeder: Sig. Massimo Parri
Owner: Stall Perfect Smile
Trainer: Marco Klein
2/8
  13:55 Conditions 4YO+
1950m Digitalis (IRE)
7  G   Manduro (GER) /
Prem Ramya (GER) (Big Shuffle (USA))
Breeder: Prem Ramya Partnership
Owner: Frau M.Gremaud
Trainer: Frau R.Weißmeier
Won/7
MARKOPOULO
(GR)
13:36 Maiden (WFAwP) 3YO
1200m Gunmetal Jack (IRE)
3  G   Outstrip (GB) /
Polly Adler (GB) (Fantastic Light (USA))
Breeder: Mr J. Horan
2/10
  17:00 Handicap 4YO+
1400m I'm Walking Here (IRE)
6  G   Casamento (IRE) /
Alaysieh (IRE) (Celtic Swing (GB))
Breeder: Miss E. J. Gallagher
3/8
MATAMATA
(NZ)
14:20 Handicap
1200m Virtuoso Lad (AUS)
6  G   Exceed and Excel (AUS) /
Lara's Song (AUS) (Singspiel (IRE))
Breeder: Mr AS Osburg
Owner: Ketann Syndicate (Mgr: A McIsaac)
Trainer: Ms K Fursdon
2/9
PAU
(FR)
11:40 3yo Handicap
1600m Phosphene (FR)
3  F   Sidestep (AUS) /
Ashkelon (GER) (Peintre Celebre (USA))
Breeder: Jacques Herold
Owner: PHILIPPE SOGORB
Trainer: P. SOGORB
2/9
SAPPHIRE
(AUS)
13:25 Maiden
1400m Opposite (AUS)
4  G   Helmet (AUS) /
As Different As (AUS) (Encosta de Lago (AUS))
Breeder: Mr J Allis
Owner: Ms C Ratanasomboon & Ms L P Thomson
Trainer: D J Rolfe
3/8
  15:10 Handicap
1000m Eltham Palace (AUS)
3  F   Poet's Voice (GB) /
Languedoc (AUS) (Street Cry (IRE))
Breeder: Meringo Stud Farm
Owner: A G Hartnell & Dr N J Hartnell
Trainer: K R Dryden
3/9
SEVILLE
(SPA)
12:00 Handicap 4YO+
2200m Angliru (IRE)
5  C   Raven's Pass (USA) /
Boston Ivy (USA) (Mark of Esteem (IRE))
Breeder: Mrs B. Prendergast
Owner: Celso Méndez
Trainer: M. Álvarez
2/10
  13:10 Handicap 4YO+
1800m Fashionata (IRE)
7  F   Fast Company (IRE) /
Red Red Rose (GB) (Piccolo (GB))
Breeder: Mrs A. M. Burns
Owner: Patrizia Rossana Testa
Trainer: M. Tellini
3/8
  14:20 Conditions 4YO+
2400m We Know (IRE)
5  C   Teofilo (IRE) /
Yellow Rosebud (IRE) (Jeremy (USA))
Breeder: Sonessa Bloodstock Ltd
Owner: Río Cubas
Trainer: E. León
2/5
SHA TIN
(HK)
13:45 Handicap
1400m Casimiro (IRE)
6  G   Casamento (IRE) /
Glyndebourne (USA) (Rahy (USA))
Breeder: Ballybrennan Stud
Owner: R&S Racing Syndicate
Trainer: P D O'Sullivan
2/14
  14:15 Handicap
1600m Super Elegance (NZ)
5  G   Teofilo (IRE) /
Stole (NZ) (Desert Fox (GB))
Breeder: Ms L J Gubb & Mrs D S McCarroll
Owner: Li Chi Pong
Trainer: K H Ting
2/11
  14:50 Handicap
1650m Foodie Princess (AUS)
4  G   Sepoy (AUS) /
Raziyya of Sydney (AUS) (Redoute's Choice (AUS))
Breeder: Trelawney Stud
Owner: Wong Wing Chee
Trainer: W Y So
Won/13
ST MORITZ
(SWI)
2 Conditions
800m Samurai (IRE)
7  C   Shamardal (USA) /
Sevenna (FR) (Galileo (IRE))
Breeder: Ammerland Verwaltung GmbH & Co.KG
Trainer: Belmond Racing Stables
Won/8
  13:30 Conditions
1800m Samurai (IRE)
7  C   Shamardal (USA) /
Sevenna (FR) (Galileo (IRE))
Breeder: Ammerland Verwaltung GmbH & Co.KG
Owner: Belmond Racing Stables
Trainer: Belmond Racing Stables
Won/8
STRATHALBYN
(AUS)
13:25 3yo+ Maiden
1100m Helpeny (AUS)
4  F   Helmet (AUS) /
Golden Penny (AUS) (Blevic (AUS))
Breeder: Mr G Sheldon
Owner: Finniss Equine Retreat, G A Kent, M Adami, A Connor, Ama Racing & Speranza
Trainer: W F Francis & G Kent
3/8
  14:35 Handicap
1350m Trogir (AUS)
6  G   Exceed and Excel (AUS) /
Shasmecka (AUS) (Secret Savings (USA))
Breeder: Alpara Lodge
Owner: S Saric, Mrs J C Saric, A Williams, Ms T L Saric, A Saric, D S Grimley & R D Alderman
Trainer: P Stokes
2/5
  16:10 Open Handicap
2050m Meli Melo (AUS)
6  F   Authorized (IRE) /
Sajeune (AUS) (Jeune (GB))
Breeder: Mr P Rofe
Owner: Dr P B C Rofe
Trainer: B D Brook
3/9
SUNSHINE COAST
(AUS)
12:45 2yo Maiden Handicap
1200m The Crow Man (AUS)
2  C   Poet's Voice (GB) /
Malidor (AUS) (Red Dazzler (AUS))
Breeder: Mr T Davis
Owner: R J Hovey & Mrs S J Hovey
Trainer: M A Kropp
2/5

1 February 2020

Racecourse Time Race Distance Horse Result
AL RAYYAN
(QA)
13:05 Conditions 3yo
1400m Think Big (IRE)
3  C   Night of Thunder (IRE) /
Avenue Montaigne (IRE) (Showcasing (GB))
Breeder: Highfort Stud
Owner: Al Wasmiyah Farm
Trainer: Georges Mikhalides
Won/16
  14:10 Conditions 4yo+
1400m Venedegar (IRE)
4  G   Dubawi (IRE) /
Cara Fantasy (IRE) (Sadler's Wells (USA))
Breeder: Windflower Overseas
Owner: Mr. Mohammed Bin Hamad Khalifa Al Attiyah
Trainer: Mohammed Nasser R A Al-Naimi
2/16
  16:15 Conditions 4yo+
2200m The Blue Eye (GB)
8  C   Dubawi (IRE) /
Soneva (USA) (Cherokee Run (USA))
Breeder: Aleyrion Bloodstock Ltd
Owner: Mr. Khalifa Bin Sheail KH J Al Kuwari
Trainer: Gassim Mohammad Ghazali
Won/11
AL-JANADRIAH
(SDA)
03:50 Handicap Open Four Years and more Usual Colt
1600m Muhtaram (GB)
10  G   Shamardal (USA) /
Neshla (GB) (Singspiel (IRE))
Breeder: Rabbah Bloodstock Limited
Owner: Moisan Alotibi Sons
Trainer: F. Alghareeban
Won/12
  06:30 Handicap Open Four Years and more Usual Fillies an
2000m Executive Force (GB)
6  G   Sepoy (AUS) /
Mazuna (IRE) (Cape Cross (IRE))
Breeder: Rabbah Bloodstock Limited
Owner: Abdulrahman Abdullah A. Almakhdoob
Trainer: F.Alabdmonim
Won/13
CAGNES-SUR-MER
(FR)
12:15 4yo+ Claimer
1300m Mark of Excellence (IRE)
6  G   Sepoy (AUS) /
Cheyenne Star (IRE) (Mujahid (USA))
Breeder: R. H. Alder
Owner: LEBEAU RACING
Trainer: H. BLUME
Won/10
  14:17 3yo c&g Maiden
1500m Barakatle (GB)
3  C   Poet's Voice (GB) /
Baraket Fayrouz (FR) (Barathea (IRE))
Breeder: Mr R. Shaykhutdinov
Owner: RASHIT SHAYKHUTDINOV
Trainer: G. ALIMPINISIS
3/12
  14:52 4yo+ Conditions
2500m Good Question (FR)
5  G   Manduro (GER) /
Question of Time (FR) (Olden Times (GB))
Breeder: Mme M. Bryant
Owner: G. DUCA/MME L. SAMOUN
Trainer: C. ESCUDER
3/9
  15:32 5yo+ Handicap
1600m Shyamala (GB)
5  F   Sepoy (AUS) /
Poppet's Passion (GB) (Clodovil (IRE))
Breeder: Whatton Manor Stud
Owner: M. KREBS (S)
Trainer: M. KREBS (S)
Won/13
CAULFIELD
(AUS)
13:10 3yo Open Handicap
1600m Brazen Song (AUS)
3  F   Brazen Beau (AUS) /
Honor Hymn (USA) (Songandaprayer (USA))
Breeder: Mr PJ Cranitch
Owner: S P Nichols, Hollymount Stud (Mgr: M B Sandblom, Mrs K L Lazare, D R Greene, B S Ong Tan, Mrs A M Ong Tan, Ms C L Vincent, Mrs L B Paligorov, Ms K Docherty, J Richmond, A J Richmon
Trainer: S P Nichols
2/6
  14:55 Chairman's S. (G3)
2yo Open Set Weight
1000m Aryaaf (AUS)
2  F   Epaulette (AUS) /
Bulbula (AUS) (Shamardal (USA))
Breeder: Shadwell Stud Australasia Ltd
Owner: Shadwell Stud Australasia Ltd (Mgr: G M Kelly)
Trainer: D & B Hayes & T Dabernig
2/8
  15:30 Handicap
1800m Aktau (GB)
4  G   Teofilo (IRE) /
Rare Ransom (GB) (Oasis Dream (GB))
Breeder: Hesmonds Stud Ltd
Owner: Ballymore Stables (Aust) P/L (Mgr: M Moroney), R&C Legh Racing P/L (Mgr: R Legh), B&C Thoroughbreds P/L (Mgr: B Dorman), Pulitano Thoroughbreds P/L (Mgr: G Pulitano), F & Mrs C Coo
Trainer: M D Moroney
3/8
        Just Benjamin (GB)
4  G   Epaulette (AUS) /
Desert Royalty (IRE) (Alhaarth (IRE))
Breeder: Mrs J. M. Quy
Owner: Collins St Partners (Mgr: B N Griffith & T J Storey), B N Griffith, T J Storey, Mrs A L K Andrews-Burgio, M A Burgio, T M Board, G Argyrou, M A R Turco, F J Spillane, Mrs K Spillan
Trainer: Anthony Freedman
Won/8
  16:50 WJ Adams S. (Listed)
Open Handicap
1000m Jungle Edge (AUS)
9  G   Dubawi (IRE) /
Jungle Girl (NZ) (Carnegie (IRE))
Breeder: Mr C Strickland
Owner: I D Dunkley, Mrs M D Strickland, G K Wilson, Mrs J I Wilson, Mrs B J Bell, P J Bow, Mrs J A Hayes, J A Hayes, J M Conroy, B A Conroy, P Orlandi, I Daire, M A Bell, M J Holt & Mrs Y
Trainer: M A Bell
Won/12
DARWIN
(AUS)
15:43 Handicap
1200m Patria (AUS)
5  G   Exceed and Excel (AUS) /
Sables (AUS) (Elusive Quality (USA))
Breeder: Darley
Owner: Mrs S M Clarke, M Vorrasi, J S McShanag & P R Bredhauer
Trainer: G Clarke
Won/8

3 February 2020

CLUB HIPICO (CHI)3 February 2020

17:05 Handicap 3YO+ 1200m
Horse Fina Compañia (CHI) 5 F
Fast Company / Free Dance
Breeder Haras Curiche
Owner Ely
Trainer Wilson Robles F.
Result 3/14
17:55 Handicap 3YO+ 1200m
Horse Fast Friend (CHI) 4 C
Fast Company / Dulcinea
Breeder Haras La Reserva
Owner Quemazon
Trainer Juan Cavieres A.
Result 3/14

DUBBO (AUS)3 February 2020

15:20 Class 1 Set Weight 1600m
Horse Empowered Madam (AUS) 6 F
Authorized / Empress Regnant
Breeder Mr MJ Abdallah
Owner Mrs S Jeffries & A Prout
Trainer Ms S Jeffries
Result 2/14
15:55 Handicap 2200m
Horse Athena's Voice (AUS) 5 F
Poet's Voice / Star of Athena
Breeder Ms P Egan
Owner P J Cornish & Mrs M T Cornish
Trainer P J Cornish
Result Won/10

MARSEILLE-VIVAUX (FR)3 February 2020

17:37 5yo+ Handicap 2600m
Horse Atlantide (IRE) 7 G
Halling / Miss Spinamix
Breeder Skymarc Farm
Owner ECURIES SERGE STEMPNIAK
Trainer F. VERMEULEN (S)
Result 3/12
18:12 4yo Handicap 2600m
Horse Hedidit (GB) 4 C
Cape Cross / Tossoff
Breeder Skymarc Farm
Owner ECURIE CHRISTOPHE GERMAN
Trainer C&Y. LERNER (S)
Result Won/12
18:45 4yo Claimer 1500m
Horse Pauledance (FR) 4 F
Epaulette / Leitzu
Breeder Centro Equino Arcadia Srl
Owner Jacques PIASCO
Trainer C. ESCUDER
Result 2/9

MUSWELLBROOK (AUS)3 February 2020

15:05 Handicap 1500m
Horse Spirit of Elijah (AUS) 5 G
Poet's Voice / Tornado Lil
Breeder Mr MJ Abdallah
Owner M J Abdallah
Trainer J R Gask
Result Won/11

WERRIBEE (AUS)3 February 2020

16:30 Handicap 1400m
Horse Iskra (AUS) 4 F
Epaulette / Ballykisheen
Breeder Sledmere Stud
Owner L G Gdanski, S C Bolton, K S White, J F Barbuto, C G Antitilla, D G Corr, Mrs M T Corr, M D Corr, B J Hathaway, B R Parsons, S R Blundy, T Hayes, J A Hayes, G Burke, B Conroy, D J
Trainer Ms N Burke
Result Won/8

WOLVERHAMPTON (GB)3 February 2020

19:30 Flat 4/6YO 1m 1½f
Horse Debbonair (IRE) 4 G
Slade Power / Bryanstown Girl
Breeder Liam Lane
Owner Commission Air Limited
Trainer Hugo Palmer
Result 3/7
20:30 Flat 4YO+ 1m 4¼f
Horse Ember's Glow (GB) 6 G
Sepoy / Fading Light
Breeder Darley
Owner Mr Trevor Johnson
Trainer Daniel Mark Loughnane
Result 2/12

2 February 2020

ABU DHABI (UAE)2 February 2020

19:30 Handicap 2200m
Horse Juthoor (IRE) 5 G
Shamardal / Dehbanu
Breeder Selective Syndicate
Owner Sh Hamdan bin Rashid Al Maktoum
Trainer E Charpy
Result 3/11

BRO PARK (SWE)2 February 2020

13:08 Conditions 3YO 1600m
Horse Fast and Free (GB) 3 F
Iffraaj / Dame Helen
Breeder Whatton Manor Stud
Trainer Brolin Sandra
Result Won/7

BUNBURY (AUS)2 February 2020

14:25 3yo+ Maiden 1400m
Horse Thankyou Very Much (AUS) 4 G
Helmet / Bessano
Breeder Mr D Trevethan
Owner Ms S M Moloney, N E Giorgetta, R M Mitchell, G Evans, W J Forrest & L J Lawrence
Trainer Jade Proctor
Result 3/10
15:00 3yo+ Maiden 1400m
Horse Puckapunyal (AUS) 3 F
Epaulette / Page Three Girl
Breeder Marquee Stud Pty Ltd
Owner C M Wells, B O Stephens, N J Crawford, J Farac, A A Anderson & Miss I J Anderson
Trainer L Smith
Result Won/11
16:45 Handicap 2000m
Horse Mexi Cola (AUS) 4 G
Epaulette / Juice
Breeder Gilgai Farm
Owner Trucking Nominees Pty Ltd Syndicate(Mgr: D J Reed), P G McCallum & W B Andrews
Trainer L Smith
Result Won/11

DORTMUND (GER)2 February 2020

11:25 Conditions 4YO+ 2500m
Horse Thunder Light (IRE) 6 F
Casamento / Silence
Breeder Sig. Massimo Parri
Owner Stall Perfect Smile
Trainer Marco Klein
Result 2/8
13:55 Conditions 4YO+ 1950m
Horse Digitalis (IRE) 7 G
Manduro / Prem Ramya
Breeder Prem Ramya Partnership
Owner Frau M.Gremaud
Trainer Frau R.Weißmeier
Result Won/7

MARKOPOULO (GR)2 February 2020

13:36 Maiden (WFAwP) 3YO 1200m
Horse Gunmetal Jack (IRE) 3 G
Outstrip / Polly Adler
Breeder Mr J. Horan
Result 2/10
17:00 Handicap 4YO+ 1400m
Horse I'm Walking Here (IRE) 6 G
Casamento / Alaysieh
Breeder Miss E. J. Gallagher
Result 3/8

MATAMATA (NZ)2 February 2020

14:20 Handicap 1200m
Horse Virtuoso Lad (AUS) 6 G
Exceed and Excel / Lara's Song
Breeder Mr AS Osburg
Owner Ketann Syndicate (Mgr: A McIsaac)
Trainer Ms K Fursdon
Result 2/9

PAU (FR)2 February 2020

11:40 3yo Handicap 1600m
Horse Phosphene (FR) 3 F
Sidestep / Ashkelon
Breeder Jacques Herold
Owner PHILIPPE SOGORB
Trainer P. SOGORB
Result 2/9

SAPPHIRE (AUS)2 February 2020

13:25 Maiden 1400m
Horse Opposite (AUS) 4 G
Helmet / As Different As
Breeder Mr J Allis
Owner Ms C Ratanasomboon & Ms L P Thomson
Trainer D J Rolfe
Result 3/8
15:10 Handicap 1000m
Horse Eltham Palace (AUS) 3 F
Poet's Voice / Languedoc
Breeder Meringo Stud Farm
Owner A G Hartnell & Dr N J Hartnell
Trainer K R Dryden
Result 3/9

SEVILLE (SPA)2 February 2020

12:00 Handicap 4YO+ 2200m
Horse Angliru (IRE) 5 C
Raven's Pass / Boston Ivy
Breeder Mrs B. Prendergast
Owner Celso Méndez
Trainer M. Álvarez
Result 2/10
13:10 Handicap 4YO+ 1800m
Horse Fashionata (IRE) 7 F
Fast Company / Red Red Rose
Breeder Mrs A. M. Burns
Owner Patrizia Rossana Testa
Trainer M. Tellini
Result 3/8
14:20 Conditions 4YO+ 2400m
Horse We Know (IRE) 5 C
Teofilo / Yellow Rosebud
Breeder Sonessa Bloodstock Ltd
Owner Río Cubas
Trainer E. León
Result 2/5

SHA TIN (HK)2 February 2020

13:45 Handicap 1400m
Horse Casimiro (IRE) 6 G
Casamento / Glyndebourne
Breeder Ballybrennan Stud
Owner R&S Racing Syndicate
Trainer P D O'Sullivan
Result 2/14
14:15 Handicap 1600m
Horse Super Elegance (NZ) 5 G
Teofilo / Stole
Breeder Ms L J Gubb & Mrs D S McCarroll
Owner Li Chi Pong
Trainer K H Ting
Result 2/11
14:50 Handicap 1650m
Horse Foodie Princess (AUS) 4 G
Sepoy / Raziyya of Sydney
Breeder Trelawney Stud
Owner Wong Wing Chee
Trainer W Y So
Result Won/13

ST MORITZ (SWI)2 February 2020

2 Conditions 800m
Horse Samurai (IRE) 7 C
Shamardal / Sevenna
Breeder Ammerland Verwaltung GmbH & Co.KG
Trainer Belmond Racing Stables
Result Won/8
13:30 Conditions 1800m
Horse Samurai (IRE) 7 C
Shamardal / Sevenna
Breeder Ammerland Verwaltung GmbH & Co.KG
Owner Belmond Racing Stables
Trainer Belmond Racing Stables
Result Won/8

STRATHALBYN (AUS)2 February 2020

13:25 3yo+ Maiden 1100m
Horse Helpeny (AUS) 4 F
Helmet / Golden Penny
Breeder Mr G Sheldon
Owner Finniss Equine Retreat, G A Kent, M Adami, A Connor, Ama Racing & Speranza
Trainer W F Francis & G Kent
Result 3/8
14:35 Handicap 1350m
Horse Trogir (AUS) 6 G
Exceed and Excel / Shasmecka
Breeder Alpara Lodge
Owner S Saric, Mrs J C Saric, A Williams, Ms T L Saric, A Saric, D S Grimley & R D Alderman
Trainer P Stokes
Result 2/5
16:10 Open Handicap 2050m
Horse Meli Melo (AUS) 6 F
Authorized / Sajeune
Breeder Mr P Rofe
Owner Dr P B C Rofe
Trainer B D Brook
Result 3/9

SUNSHINE COAST (AUS)2 February 2020

12:45 2yo Maiden Handicap 1200m
Horse The Crow Man (AUS) 2 C
Poet's Voice / Malidor
Breeder Mr T Davis
Owner R J Hovey & Mrs S J Hovey
Trainer M A Kropp
Result 2/5

1 February 2020

AL RAYYAN (QA)1 February 2020

13:05 Conditions 3yo 1400m
Horse Think Big (IRE) 3 C
Night of Thunder / Avenue Montaigne
Breeder Highfort Stud
Owner Al Wasmiyah Farm
Trainer Georges Mikhalides
Result Won/16
14:10 Conditions 4yo+ 1400m
Horse Venedegar (IRE) 4 G
Dubawi / Cara Fantasy
Breeder Windflower Overseas
Owner Mr. Mohammed Bin Hamad Khalifa Al Attiyah
Trainer Mohammed Nasser R A Al-Naimi
Result 2/16
16:15 Conditions 4yo+ 2200m
Horse The Blue Eye (GB) 8 C
Dubawi / Soneva
Breeder Aleyrion Bloodstock Ltd
Owner Mr. Khalifa Bin Sheail KH J Al Kuwari
Trainer Gassim Mohammad Ghazali
Result Won/11

AL-JANADRIAH (SDA)1 February 2020

03:50 Handicap Open Four Years and more Usual Colt 1600m
Horse Muhtaram (GB) 10 G
Shamardal / Neshla
Breeder Rabbah Bloodstock Limited
Owner Moisan Alotibi Sons
Trainer F. Alghareeban
Result Won/12
06:30 Handicap Open Four Years and more Usual Fillies an 2000m
Horse Executive Force (GB) 6 G
Sepoy / Mazuna
Breeder Rabbah Bloodstock Limited
Owner Abdulrahman Abdullah A. Almakhdoob
Trainer F.Alabdmonim
Result Won/13

CAGNES-SUR-MER (FR)1 February 2020

12:15 4yo+ Claimer 1300m
Horse Mark of Excellence (IRE) 6 G
Sepoy / Cheyenne Star
Breeder R. H. Alder
Owner LEBEAU RACING
Trainer H. BLUME
Result Won/10
14:17 3yo c&g Maiden 1500m
Horse Barakatle (GB) 3 C
Poet's Voice / Baraket Fayrouz
Breeder Mr R. Shaykhutdinov
Owner RASHIT SHAYKHUTDINOV
Trainer G. ALIMPINISIS
Result 3/12
14:52 4yo+ Conditions 2500m
Horse Good Question (FR) 5 G
Manduro / Question of Time
Breeder Mme M. Bryant
Owner G. DUCA/MME L. SAMOUN
Trainer C. ESCUDER
Result 3/9
15:32 5yo+ Handicap 1600m
Horse Shyamala (GB) 5 F
Sepoy / Poppet's Passion
Breeder Whatton Manor Stud
Owner M. KREBS (S)
Trainer M. KREBS (S)
Result Won/13

CAULFIELD (AUS)1 February 2020

13:10 3yo Open Handicap 1600m
Horse Brazen Song (AUS) 3 F
Brazen Beau / Honor Hymn
Breeder Mr PJ Cranitch
Owner S P Nichols, Hollymount Stud (Mgr: M B Sandblom, Mrs K L Lazare, D R Greene, B S Ong Tan, Mrs A M Ong Tan, Ms C L Vincent, Mrs L B Paligorov, Ms K Docherty, J Richmond, A J Richmon
Trainer S P Nichols
Result 2/6
14:55 Chairman's S. (G3) 2yo Open Set Weight 1000m
Horse Aryaaf (AUS) 2 F
Epaulette / Bulbula
Breeder Shadwell Stud Australasia Ltd
Owner Shadwell Stud Australasia Ltd (Mgr: G M Kelly)
Trainer D & B Hayes & T Dabernig
Result 2/8
15:30 Handicap 1800m
Horse Aktau (GB) 4 G
Teofilo / Rare Ransom
Breeder Hesmonds Stud Ltd
Owner Ballymore Stables (Aust) P/L (Mgr: M Moroney), R&C Legh Racing P/L (Mgr: R Legh), B&C Thoroughbreds P/L (Mgr: B Dorman), Pulitano Thoroughbreds P/L (Mgr: G Pulitano), F & Mrs C Coo
Trainer M D Moroney
Result 3/8
Horse Just Benjamin (GB) 4 G
Epaulette / Desert Royalty
Breeder Mrs J. M. Quy
Owner Collins St Partners (Mgr: B N Griffith & T J Storey), B N Griffith, T J Storey, Mrs A L K Andrews-Burgio, M A Burgio, T M Board, G Argyrou, M A R Turco, F J Spillane, Mrs K Spillan
Trainer Anthony Freedman
Result Won/8
16:50 WJ Adams S. (Listed) Open Handicap 1000m
Horse Jungle Edge (AUS) 9 G
Dubawi / Jungle Girl
Breeder Mr C Strickland
Owner I D Dunkley, Mrs M D Strickland, G K Wilson, Mrs J I Wilson, Mrs B J Bell, P J Bow, Mrs J A Hayes, J A Hayes, J M Conroy, B A Conroy, P Orlandi, I Daire, M A Bell, M J Holt & Mrs Y
Trainer M A Bell
Result Won/12

DARWIN (AUS)1 February 2020

15:43 Handicap 1200m
Horse Patria (AUS) 5 G
Exceed and Excel / Sables
Breeder Darley
Owner Mrs S M Clarke, M Vorrasi, J S McShanag & P R Bredhauer
Trainer G Clarke
Result Won/8