Past results

Race results featuring Darley-sired horses. Use the filters below to help you find exactly what you are looking for.

Races are listed in local time.

Thursday, 3 December 2020

Racecourse Time Race Distance Horse Results
CAIRNS (AUS) 13:20 3yo Maiden Handicap
1250m
Delago's Girl (AUS)
3  F  Sidestep (AUS) / De Lago Flash (AUS) (Encosta de Lago (AUS))
Breeder: Mr G Rapisarda
Owner: G Rapisarda
Trainer: Georgina Bourke
3/8
14:35 Handicap
1400m
Autmed (AUS)
7  G  Authorized (IRE) / Meddling (AUS) (Hussonet (USA))
Breeder: Campolina Pty Ltd
Owner: P Coulter
Trainer: S Jokic
Won/6
14:35 Handicap
1400m
Jemadar (AUS)
7  G  Sepoy (AUS) / Daanet Al Dunya (USA) (Rahy (USA))
Breeder: Darley
Owner: D Rix
Trainer: Troy Clive
3/6
16:25 Handicap
1500m
Nice Retort (AUS)
4  G  Poet's Voice (GB) / Terrordini (AUS) (Bernardini (USA))
Breeder: Mr PH Byers
Owner: P H Byers
Trainer: Sharlee Hoffman
2/9
17:40 Handicap
950m
Double Major (AUS)
4  G  Exceed and Excel (AUS) / Double Dee (AUS) (Dubleo (USA))
Breeder: Mr D Gillies
Owner: Mrs G K Holt, Blackhawks
Trainer: Georgina Bourke
Won/8
COFF'S HARBOUR (AUS) 17:05 Open Handicap
1500m
Chamisal (AUS)
5  G  Helmet (AUS) / Chaparra (AUS) (Canny Lad (AUS))
Breeder: Darley
Owner: Mrs J B Tate, Mrs J A Gray, Mrs K Beauchamp, Mrs J J Ross, Miss M Beauchamp & Miss L C Gray
Trainer: J A Sprague
2/14
17:45 Handicap
1300m
Saintly Sunrise (AUS)
5  G  Dawn Approach (IRE) / St Trinians (AUS) (Black Hawk (GB))
Breeder: Mr D Peacock
Owner: P A Colley, Lustre Lodge Thoroughbreds (Mgr: G C Spratt), Mrs S J Gavenlock & C S Shepherd
Trainer: W J Gavenlock
3/12
KYNETON (AUS) 13:30 3yo+ Maiden
1112m
Gutsy (AUS)
4  G  Brazen Beau (AUS) / True Malt (AUS) (Elusive Quality (USA))
Breeder: Mr J Allis
Owner: Epona Park (Mgr: J S Allis), Royal Malvern Racing Club (Mgr: J S Allis), Gallivant Racing (Mgr: O Allis), P L Cooper, D P Krushka, A J Virieux, I H Miller, B Evans, D N Morello, J Laferlita, Ms T D Stoll, T J Parker & R L Cox
Trainer: M Ellerton & S Zahra
Won/11
14:00 3yo Maiden
1212m
Vespertine (AUS)
3  F  Epaulette (AUS) / Sweet Nothings (AUS) (Falvelon (AUS))
Breeder: G M P Nominees Pty Ltd
Owner: Mrs C A Hughes, D M D B (Mgr: D C McInerney), N G O'Brien, R P Kane, W Smart, W J Hadley, A J Duguid, A Bourdoulis, A R Mitchell, R T Visentini, C Marcuccio, Ms B T L D Lewis, S Collette, R A Stewart, J M Stewart, M D O'Keefe, R D Telfer, M A Quinsee, K W
Trainer: G M Begg
Won/10
15:00 3yo+ Maiden
1875m
Silk Jacket (AUS)
4  F  Helmet (AUS) / Bardego (AUS) (Barathea (IRE))
Breeder: Rushton Park
Owner: Mystery Downs (Mgr: F W Cook), Mrs C M Cook, Mrs K McMillan, D McMillan, J W Goodfellow, S Nigro, M S S Cumani, L Kinniburgh, S J Glasson, M L Climo, W Malone & R Bell
Trainer: Matthew Cumani
Won/12
NORTHAM (AUS) 17:45 Handicap
1400m
Mexi Cola (AUS)
5  G  Epaulette (AUS) / Juice (NZ) (Bertolini (USA))
Breeder: Gilgai Farm
Owner: Trucking Nominees Pty Ltd Syndicate (Mgr: D J Reed), P G McCallum & W B Andrews
Trainer: L Smith
Won/13

Wednesday, 2 December 2020

Racecourse Time Race Distance Horse Results
AL RAYYAN (QA) 17:40 Handicap 3yo+
1900m
Li Kui (GB)
4  G  Poet's Voice (GB) / Lily Again (GB) (American Post (GB))
Breeder: Ms J. Allison
Owner: Al Murtages Racing Syndicate
Trainer: Mohammed Hamad Al Attiya
Won/9
18:10 Handicap 3yo+
1900m
Dheban (IRE)
7  G  Exceed and Excel (AUS) / Comeback Queen (GB) (Nayef (USA))
Breeder: Stratford Place Stud
Owner: Al Ghazali Stud
Trainer: Mohammed Gassim Ghazali
2/8
18:45 Conditions
1900m
High Commander (GB)
6  C  Teofilo (IRE) / Pellinore (USA) (Giant's Causeway (USA))
Breeder: Stowell Park Stud
Owner: Mr. Mansoor Ebrahim S I Al-Mahmoud
Trainer: Gassim Mohammad Ghazali
3/7
ARAWA PARK (NZ) 15:49 3yo+ Maiden
1560m
Dawned on Me (AUS)
5  F  Dawn Approach (IRE) / Sonata (NZ) (Bahhare (USA))
Breeder: Dr N Nicholson
Owner: C R McCarroll
Trainer: C R McCarroll
Won/12
15:49 3yo+ Maiden
1560m
Sardonia (NZ)
5  F  Iffraaj (GB) / Sardonyx (NZ) (Ebony Grosve (NZ))
Breeder: Mrs A S Antoniadis
Owner: Mrs A S Antoniadis
Trainer: S B Marsh
2/12
16:59 Handicap
1560m
Ginger Too (NZ)
4  G  Iffraaj (GB) / La Chiflota (CHI) (Hussonet (USA))
Breeder: Monovale Holdings Ltd
Owner: Te Akau Little Jerry Syndicate (Mgr: Karyn Fenton-Ellis Mnzm)
Trainer: J W Richards
3/11
BUNBURY (AUS) 13:44 3yo+ Maiden
1420m
Testing Love (NZ)
3  F  Iffraaj (GB) / Test Case (AUS) (Testa Rossa (AUS))
Breeder: Peters Investments Pty Ltd
Owner: Peters Investments Pty Ltd
Trainer: G & A Williams
Won/8
17:20 3yo+ Rst 0 Met Win-LY Handicap
1420m
Diablerie (AUS)
8  G  New Approach (IRE) / Tropical Fury (AUS) (Dante's Fury (AUS))
Breeder: Miss FP Gerrard
Owner: Ms S Dickson
Trainer: Summer Dickson
Won/12
DUNDALK (IRE) 14:30 Handicap 3YO+
1m 2¾f
Fryerns (GB)
3  F  Helmet (AUS) / Beyond Fashion (GB) (Motivator (GB))
Breeder: Stetchworth & Middle Park Studs Ltd
Owner: Andrew O'Brien
Trainer: John C McConnell
3/14
15:40 Conditions 2YO
7f
Hale Bopp (IRE)
2  C  Belardo (IRE) / Emperors Pearl (IRE) (Holy Roman Emperor (IRE))
Owner: Mrs Lynne Lyons, Sean Jones & David Spratt
Trainer: G M Lyons
2/13
15:40 Conditions 2YO
7f
Let Me Pass (IRE)
2  C  Raven's Pass (USA) / City Vaults Girl (IRE) (Oratorio (IRE))
Breeder: B. Kennedy
Owner: Nasir Askar
Trainer: M Halford
3/13
16:15 Handicap 2YO
6f
Collective Power (IRE)
2  C  Slade Power (IRE) / Gathering Power (IRE) (Kyllachy (GB))
Breeder: Mr E. Lynam
Owner: Mrs S Power
Trainer: Edward Lynam
2/11
GAWLER (AUS) 14:35 3yo+ Maiden
1100m
Pollyanna (AUS)
4  F  Epaulette (AUS) / Love Shuttle (AUS) (Zizou (AUS))
Breeder: Ramsey Pastoral Pty Ltd
Owner: Mrs H M Hartnett, R D Pahl, T J Ovenden, C J Hateley, J Wakefield, T R Johnson, T M Hindmarsh, First Blood, K B Wells, Mrs S R Wells, Mrs A Sames, Mrs S Brown, G Brown, J Dixon, B W Hoey, Mrs L J Hoey, J Coutts & T Leehane
Trainer: Ashton Downing
2/11
GCTC (AUS) 15:37 Handicap
1100m
Kateru (AUS)
4  G  Sepoy (AUS) / Rio Osa (AUS) (Canny Lad (AUS))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: Minks Music Racing (Mgr: J Jang)
Trainer: Chris Anderson
Won/10
16:50 Handicap
1200m
Baroda (AUS)
4  F  Epaulette (AUS) / Dandy Warhols (AUS) (Distant Music (USA))
Breeder: Eureka Cambooya Thoroughbreds Pty Ltd
Owner: S G Mauger, R M Harvey, I G Mathieson, A J Halloran, Dr D A Worthley, M A Snowden, M J Ostermeyer, Mrs J Edington, D J Bates, Mrs M D Bates, Mrs J A Hudson, B Hudson, W E Muller, T R Wyld, Mrs F Field, Mrs C A Mathieson, Ontrack Thoroughbreds No 1 & Haime
Trainer: A J & T Edmonds
Won/9
17:25 Handicap
1400m
Indian Dreamer (AUS)
4  G  Sepoy (AUS) / Dreamworker (AUS) (Encosta de Lago (AUS))
Breeder: Marquee Stud Pty Ltd
Owner: J Edmonds, P M Cohen, L D Zanardo, M Faglioni, P J Lederhose, C I Lederhose, R J Casey, P A Shirley, J Hargreaves, T K Hargreaves, T J Edwards, M A Smith, G Freeman, E J Nicholls, J J Edwards, Gnpc Racing, Fortensity Equine Management, Queenslander, Felga
Trainer: A J & T Edmonds
2/11
GOSFORD (AUS) 15:10 Handicap
1100m
Dawn Too Good (AUS)
4  G  Dawn Approach (IRE) / Lady Rah Rah (AUS) (Choisir (AUS))
Breeder: Mr IK Smith
Owner: Summit Racing Australia, S F Mok, Mrs J L Goeldner, J Goeldner, C T Cusbert, Mrs S A Cusbert, Dr G A Clegg, Mrs C E Clegg, Mrs P Williams & T J King
Trainer: Gary & John Moore
2/6
15:45 Handicap
1600m
Command King (AUS)
4  G  Epaulette (AUS) / Watabout (AUS) (More Than Ready (USA))
Breeder: Corumbene Stud
Owner: M W Tsang
Trainer: Clare Cunningham
2/8
16:55 Class 5 Set Weight
1600m
Knight (AUS)
4  G  Helmet (AUS) / Hides (AUS) (Giant's Causeway (USA))
Breeder: Est EW Fitzgerald
Owner: Mrs C T Dwyer, P J Dwyer, P J Whealy, L E Barlow, R C Nagel, D Pevinsky, Miss L J Dwyer, Miss J T Dwyer, Jojotrick (Mgr: J B Harris), Woden Blues Old Boys (Mgr: A M Carter) & Hill 60 (Mgr: Mrs P G O'Brien)
Trainer: Ms K Waugh
Won/9
GULFSTREAM PARK (USA) 17:00 CLM 3 yo's & up Open
5F
French Reef (IRE)
4  G  New Approach (IRE) / Tessa Reef (IRE) (Mark of Esteem (IRE))
Breeder: Camas Park Stud
Owner: Louis Lazzinnaro, LLC and Frassetto, Albert
Trainer: C Brown
2/16
HAPPY VALLEY (HK) 21:45 Handicap
1000m
Handsome Bo Bo (AUS)
6  G  Helmet (AUS) / Sadler's Girl (FR) (Sadler's Wells (USA))
Breeder: Oakland Park Stud
Owner: Champion Syndicate
Trainer: C S Shum
Won/12
KEMPTON (GB) 19:30 Handicap 3YO+
1 mile
Espresso Freddo (IRE)
6  G  Fast Company (IRE) / Spring Bouquet (IRE) (King's Best (USA))
Breeder: Knocklong House Stud
Owner: Threes Company
Trainer: Robert Stephens
Won/9
20:00 Handicap 3YO+
1 mile
Alezan (GB)
3  F  Dawn Approach (IRE) / Sarinda (GB) (Dubawi (IRE))
Breeder: Rabbah
Owner: Mr Marc Middleton-heath
Trainer: Eve Johnson Houghton
2/9
LAUNCESTON (AUS) 18:19 3yo Maiden
1100m
Thelma (AUS)
3  F  Helmet (AUS) / Tranquil Lass (AUS) (Delago Brom (AUS))
Breeder: Mr TE Clarke TAS
Owner: T E Clarke, Mrs V Willis, Mrs S B Johnson, P S Johnson, Mrs K A Clarke, Mrs R A Clark, R J Burridge, R Millar, M G Rinaldi, M C Scott, J C Zodins, R D Mika & J C Jamieson
Trainer: Brendan McShane
2/8
LINGFIELD (GB) 11:30 Handicap 3YO+
1m 4f
Beat the Breeze (GB)
3  G  Outstrip (GB) / Tranquil Flight (GB) (Oasis Dream (GB))
Breeder: Llety Farms
Owner: Mr Simon Caunce
Trainer: S Dow
Won/14
11:30 Handicap 3YO+
1m 4f
Brancaster (IRE)
6  G  Casamento (IRE) / Makheelah (GB) (Dansili (GB))
Breeder: R. Hyland, J. T. Heffernan & P. Hyland
Owner: Mr D R C Elsworth
Trainer: David Elsworth
2/14
12:00 Handicap 3YO+
1m 2f
Make it Rain (IRE)
3  F  Night of Thunder (IRE) / Badalona (GB) (Cape Cross (IRE))
Breeder: Rabbah
Owner: Sheikh Marwan Al Maktoum
Trainer: S Crisford
2/5
13:40 Handicap 3YO+
7f
Tin Hat (IRE)
4  G  Helmet (AUS) / Precautionary (GB) (Green Desert (USA))
Breeder: M. Phelan
Owner: Eden Racing IV
Trainer: Eve Johnson Houghton
3/8
13:40 Handicap 3YO+
7f
Total Commitment (IRE)
4  G  Exceed and Excel (AUS) / Crysdal (GB) (Dalakhani (IRE))
Breeder: Watership Down Stud
Owner: P C F Racing Ltd
Trainer: S Hodgson
2/8
14:10 Conditions 2YO
7f
Desert Boots (GB)
2  G  Belardo (IRE) / City Chic (USA) (Street Cry (IRE))
Breeder: Godolphin
Owner: Sheikh Hamdan Bin Mohammed Al Maktoum
Trainer: Mark Johnston
Won/9
14:45 Handicap 3YO+
7f
Mamillius (GB)
7  G  Exceed and Excel (AUS) / Laika Lane (USA) (Street Cry (IRE))
Breeder: East Bloodstock Limited & Mr S. P.
Owner: The Mamillius Partnership
Trainer: George Baker
Won/12
SANDOWN (AUS) 17:05 Handicap
1000m
Modear (AUS)
4  F  Helmet (AUS) / Thisisus (NZ) (High Chaparral (IRE))
Breeder: Aljen Nominees Pty Ltd
Owner: A M Rolleston
Trainer: Patrick Payne
Won/10
18:15 Handicap
1300m
Hendrika (NZ)
4  F  Iffraaj (GB) / Danness (NZ) (Danske (NZ))
Breeder: M G Treloar
Owner: Fittocks Stud (Mgr: Mrs S Cumani), K Cooney & D Canny
Trainer: Matthew Cumani
2/12
SETTAT (MOR) 15:30 Conditions 4YO
2400m
Schaffen Schaffen (IRE)
6  F  Cape Cross (IRE) / Sherifa (GER) (Monsun (GER))
Breeder: K. Lynch
Owner: DAISSAOUI KAMAL
Trainer: DAISSAOUI KAMAL
2/17
VARESE (ITY) 14:00 Handicap
1500m
Still in Time (IRE)
5  C  Casamento (IRE) / Beauthea (IRE) (Barathea (IRE))
Breeder: Mrs F. McStay
Owner: Spampatti Stefano
Trainer: Urracci Natalino
2/15
15:00 Handicap
1500m
Salsapoppy (GB)
3  C  Sepoy (AUS) / Paradise Sea (USA) (Stormy Atlantic (USA))
Breeder: Saleh Al Homaizi & Imad Al Sagar
Owner: Sc Il Ritorno Srls
Trainer: Pulcini Noemi
2/12
15:00 Handicap
1500m
Time Leon (IRE)
3  C  Outstrip (GB) / Church Melody (GB) (Oasis Dream (GB))
Breeder: S. Gorman
Owner: Cardaioli Sandro
Trainer: Marcialis Mario
3/12

Tuesday, 1 December 2020

Racecourse Time Race Distance Horse Results
CONCEPCION (CHI) 17:51 3YO+ Handicap
1100m
Te de Tapit (CHI)
5  C  Fast Company (IRE) / Tea Rose (CHI) (Tapit (USA))
Breeder: Haras Convento Viejo
Owner: Calufo
Trainer: Ercira Alarcón J.
2/14
DEAUVILLE (FR) 12:25 2yo Handicap
1300m
King of the Lions (IRE)
2  C  The Last Lion (IRE) / Autumn Blossom (USA) (Bernardini (USA))
Breeder: C. Marnane
Owner: F. VERMEULEN (S)
Trainer: A. MARCIALIS
2/16
13:25 4yo+ Handicap
1500m
Shyamala (GB)
5  F  Sepoy (AUS) / Poppet's Passion (GB) (Clodovil (IRE))
Breeder: Whatton Manor Stud
Owner: M. KREBS (S)
Trainer: M. KREBS (S)
Won/16
14:07 2yo Maiden
1300m
Live (IRE)
2  C  Outstrip (GB) / Living Art (USA) (Trippi (USA))
Breeder: Haras d'Haspel
Owner: MME JACQUES CYGLER
Trainer: HA. PANTALL
3/16
HAMILTON (AUS) 13:30 3yo+ Maiden
2200m
If You Leave (NZ)
4  F  Iffraaj (GB) / Dagmar (AUS) (Danehill (USA))
Breeder: Y C W Leung
Owner: T A Hartley, G W Simon, D Painter, Mrs M W Simon, J A Stevens, A J O'Halloran & T J Welch
Trainer: Archie Alexander
3/8
17:00 Handicap
1400m
Hamslette (AUS)
5  F  Epaulette (AUS) / Hamsa (USA) (Fusaichi Pegasus (USA))
Breeder: Mr R Harding
Owner: R L Harding, Mrs J E Harding, M A Sultana, Mrs L J Sultana, Mrs A L Noblet & Damo Corp Racing (Mgr: D H McIntyre)
Trainer: Andrew Noblet
Won/14
NEWCASTLE (GB) 14:10 Handicap 3YO+
2m ¼f
Ravenscar (IRE)
4  F  Helmet (AUS) / Cry Pearl (USA) (Street Cry (IRE))
Breeder: Mr J. Waldron & Mr J. Barton
Owner: Mr J A Hall
Trainer: P A Kirby
2/8
14:10 Handicap 3YO+
2m ¼f
Thawry (GB)
5  G  Iffraaj (GB) / Salacia (IRE) (Echo of Light (GB))
Breeder: Rabbah Bloodstock Limited
Owner: Mr Antony Brittain
Trainer: A Brittain
3/8
14:40 Novice 2YO
1m 2¼f
Darlectable You (GB)
2  F  Dubawi (IRE) / Dar Re Mi (GB) (Singspiel (IRE))
Breeder: Watership Down Stud
Owner: Lord Lloyd Webber
Trainer: John Gosden
2/7
15:40 Handicap 3YO+
1 mile
Lion Tower (IRE)
3  C  Exceed and Excel (AUS) / Memorial (AUS) (Street Cry (IRE))
Breeder: Godolphin
Owner: Hornby Hornets
Trainer: Grant Tuer
2/12
NEWCASTLE (AUS) 15:05 2yo Maiden
900m
Vianello (AUS)
2  F  Teofilo (IRE) / Serenissima (AUS) (Lonhro (AUS))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
Won/10
15:40 Maiden
1300m
Dimitri (AUS)
4  G  Sidestep (AUS) / Valerina (AUS) (Val Royal (FR))
Breeder: Mr J Simpson
Owner: J Simpson & Mrs J Simpson
Trainer: N Mayfield-Smith
3/7
17:30 Handicap
1200m
Dame Kiri (AUS)
5  F  Exceed and Excel (AUS) / Ilze (NZ) (Lord Ballina (AUS))
Breeder: Mr JL Thompson
Owner: Mrs P M Thompson, Ms R C Thompson, Ms A J Thompson, G Hilton & Thommo's (Mgr: J L Thompson)
Trainer: A J Denham
Won/11

Monday, 30 November 2020

Racecourse Time Race Distance Horse Results
CASABLANCA (MOR) 12:40 Conditions 3YO
1700m
All Step Fal (MOR)
3  C  Sidestep (AUS) / All Show (IRE) (Lawman (FR))
Owner: AL SIARI FAHED SALEH (A)
Trainer: AMENAI ZOUHAIR
Won/11
DEAUVILLE (FR) 11:25 3yo Handicap
1900m
Lord Achilles (FR)
3  C  Rio de la Plata (USA) / Lords Lane (GB) (Sulamani (IRE))
Breeder: Eric Hemming
Owner: ERIC HEMMING
Trainer: P. VAN DE POELE (S)
Won/11
11:25 3yo Handicap
1900m
Piet (FR)
3  G  Rio de la Plata (USA) / Leni Riefenstahl (IRE) (Mull of Kintyre (USA))
Breeder: S.r.l. Az. Agr. Razza Della Sila
Owner: THOROUGHBRED BLOODSTOCK AGENCY
Trainer: G. BIETOLINI
2/11
11:55 2yo c&g Maiden
1900m
Gareth (IRE)
2  C  Dubawi (IRE) / Giofra (GB) (Dansili (GB))
Breeder: Haras De La Perelle
Owner: GODOLPHIN/HARAS DE LA PERELLE
Trainer: A. FABRE (S)
2/16
11:55 2yo c&g Maiden
1900m
Sir Sparkalot (FR)
2  C  Hunter's Light (IRE) / Three Wrens (IRE) (Second Empire (IRE))
Breeder: M. AKSAM KHADDAM
Owner: LUTZ BONGEN
Trainer: M. NIGGE (S)
3/16
12:25 3yo Handicap
1900m
Berets Verts (GB)
3  G  French Navy (GB) / Primaprima (USA) (More Than Ready (USA))
Breeder: Haras d'Haspel
Owner: BALLANTINES RACING STUD LTD
Trainer: ROB. COLLET (S)
2/16
12:25 3yo Handicap
1900m
Oser (IRE)
3  F  Outstrip (GB) / Rancho Montoya (IRE) (High Chaparral (IRE))
Breeder: T. Hassett
Owner: OSCAR ORTMANS
Trainer: MLLE C. ALESI
2/16
13:25 3yo Maiden
1900m
Risky Asset (FR)
3  G  Iffraaj (GB) / Reine Magique (GB) (Mount Nelson (GB))
Breeder: Framont Limited
Owner: ECKHARD SAUREN
Trainer: H. GREWE
3/16
15:17 3yo Conditions
1300m
Theory of Time (IRE)
3  F  Dubawi (IRE) / Betimes (GB) (New Approach (IRE))
Breeder: Godolphin Management Company Ltd
Owner: GODOLPHIN SNC
Trainer: HA. PANTALL
3/16
15:52 3yo Handicap
1900m
Heading to Mopti (FR)
3  F  New Approach (IRE) / Garala (GB) (Siyouni (FR))
Breeder: M. Robert Ng
Owner: ROBERT NG
Trainer: M. DELZANGLES
2/16
KEMPTON (GB) 13:25 Novice 3YO+
1m 3f
Al Zaraqaan (GB)
3  C  Golden Horn (GB) / Asheerah (GB) (Shamardal (USA))
Breeder: Shadwell Estate Co Ltd
Owner: Mr Hamdan Al Maktoum
Trainer: William Haggas
Won/8
13:25 Novice 3YO+
1m 3f
Shining Example (IRE)
3  C  Shamardal (USA) / Kailani (GB) (Monsun (GER))
Breeder: Godolphin
Owner: Godolphin
Trainer: Saeed bin Suroor
2/8
14:30 Maiden 2YOf
7f
Sharla (GB)
2  F  Outstrip (GB) / Shersha (IRE) (Priolo (USA))
Breeder: Crimbourne Bloodstock Limited
Owner: Mrs Mary-Anne Parker
Trainer: R A Teal
Won/10
16:05 Conditions 2YO
6f
Liberty Bay (GB)
2  F  Iffraaj (GB) / Light Fantastic (GB) (Acclamation (GB))
Breeder: The Stanley House Stud
Owner: Rowdown Racing Partnership
Trainer: M D I Usher
Won/7
17:05 Handicap 3YO+
1 mile
Azets (GB)
4  G  Dubawi (IRE) / Nashmiah (IRE) (Elusive City (USA))
Breeder: Godolphin
Owner: Johnstone Partnership
Trainer: J Chapple hyam
2/13
17:05 Handicap 3YO+
1 mile
Oud Metha Bridge (IRE)
6  G  Helmet (AUS) / Central Force (GB) (Pivotal (GB))
Breeder: Rabbah Bloodstock Limited
Owner: In It To Win Partnership
Trainer: Miss J Feilden
Won/13
KRAMBACH (AUS) 15:35 Fillies & Mares Maiden Handicap
1300m
Nouvelle (AUS)
3  F  Epaulette (AUS) / Lolapalooza (AUS) (Street Cry (IRE))
Breeder: Mr A Carusi
Owner: A Carusi, A P Agius, A Carnevale, R J Gatt, Mrs K L Lees, S Joyce & A J Brown
Trainer: K A Lees
3/9
17:25 Handicap
1000m
Sacred Sword (AUS)
5  G  Exceed and Excel (AUS) / Episode (AUS) (Scenic (IRE))
Breeder: Raffles Dancers (N Z) Pty Ltd
Owner: M D Evans & M J Hayne
Trainer: B A Partelle
2/8
17:25 Handicap
1000m
Siege Warfare (AUS)
6  G  Sepoy (AUS) / Belong to Many (AUS) (Belong to Me (USA))
Breeder: Mr G Harvey
Owner: M G Baker, Awesome Eight, Raiders Racing, J H McTaggart, G B Dimmock, J C Smith, J P Gett, Miss N L Morton, P J Anderson, J G Mason, B T Eather, A G Bercini, T S Howlett & Mrs T McTaggart
Trainer: T S Howlett
Won/8
SAPPHIRE (AUS) 17:40 Handicap
1200m
Ma Bella Rosie (AUS)
4  F  Sidestep (AUS) / Macedon Lass (AUS) (Filante (NZ))
Breeder: Dr FWP Cradock
Owner: Miss T M Bateup, Dr F W P Cradock, T Crittenden, C Sewell, M J Lawrence, Mrs J A Tonta, Ms S P Toogood, Mrs K Mackey, D Mackey & D M Wilson
Trainer: Ms T Bateup
3/11
WANGARATTA (AUS) 15:00 3yo+ Maiden
1000m
Cardice (AUS)
4  F  Brazen Beau (AUS) / Icy Mist (AUS) (Al Maher (AUS))
Breeder: Ms S Watkins
Owner: C W Little, C E Lambourn, I W Eastaway, Mrs F P J Bransbury, S J Garrard, Ms L Stankiewicz, M G Watson, Mrs J F Watson, J A Jackson, Mrs P J Garrard, S B H French, J W Garrard & Woongarra & Under The Whip (Mgr: A M Brown)
Trainer: C W Little
Won/10
16:00 Handicap
1590m
Sinamay (AUS)
5  F  Helmet (AUS) / Mytika (AUS) (Blevic (AUS))
Breeder: North Star Park Nominees
Owner: S A McIntosh, R J Pinney & Sundance (Mgr: Pr McIntyre)
Trainer: S A McIntosh
2/9
WOLVERHAMPTON (GB) 17:20 Handicap 3YO+
1m 4¼f
He's a Keeper (IRE)
3  G  Brazen Beau (AUS) / Silver Grey (IRE) (Chineur (FR))
Breeder: Tinnakill Bloodstock & Jack Cantill
Owner: Mr N Canning
Trainer: Tom Dascombe
Won/7
18:50 Maiden 3/5YO
7¼f
Elmetto (GB)
3  F  Helmet (AUS) / Italian Connection (GB) (Cadeaux Genereux (GB))
Breeder: Meon Valley Stud
Owner: Helena Springfield Ltd
Trainer: H Morrison
Won/7

Sunday, 29 November 2020

Racecourse Time Race Distance Horse Results
AGEN-LE PASSAGE (FR) 14:00 3yo Claimer
1850m
Frenchy (FR)
3  F  French Navy (GB) / Verba's Best (FR) (King's Best (USA))
Breeder: M. Michel Monfort
Owner: MLLE MARIE RICHERT
Trainer: J. REYNIER
2/12
AQUEDUCT (USA) 14:15 MSW 2 yo F (fillies)
1 1/16M
Single Soul (GB)
2  F  Dubawi (IRE) / The Miniver Rose (IRE) (High Chaparral (IRE))
Breeder: Rabbah Bloodstock Limited
Owner: Ryan, Michael J., Drown, Jeff and Team Hanley
Trainer: H Motion
3/13
BRO PARK (SWE) 12:15 Maiden 2YO
1400m
Helmut (SWE)
2  C  Helmet (AUS) / Royal Crystal (USA) (Tapit (USA))
Breeder: Godolphin Management Company Ltd
Trainer: Wahl Patrick
Won/8
12:45 Conditions 2YO
1600m
Noosa Spring (IRE)
2  G  Epaulette (AUS) / Red Top (IRE) (Fasliyev (USA))
Breeder: Kilweelran Ltd
Trainer: Smith Madeleine
2/6
CLUB HIPICO (CHI) 12:00 3YO+ Handicap
1000m
Kirsh (CHI)
6  C  Authorized (IRE) / Heartrudis (CHI) (Peintre Celebre (USA))
Breeder: Haras Las Camelias
Owner: Palmatoria
Trainer: Alexis Pérez D.
3/12
COFF'S HARBOUR (AUS) 15:20 Handicap
1600m
Predictable Miss (NZ)
4  F  Iffraaj (GB) / Not Surprized (NZ) (Danzero (AUS))
Breeder: Haunui Bloodstock Ltd
Owner: G Greedy, D Fitzpatrick, J Richardson, L Stead, K Fletcher, T Mitevski, P Johnson, Ms S Holbrook, L Herzog, M Richards, N Orton, M Smith, D Nicotra, G Stone, Ms K Stone, B Couzins, Lees Racing Pty Ltd, A Taylor, T Maddison & S Johnson
Trainer: K A Lees
Won/11
CROMWELL (NZ) 14:35 Handicap
1220m
Spring Blossom (AUS)
5  F  Epaulette (AUS) / Beguile (AUS) (Elusive Quality (USA))
Breeder: Mrs D Quackenbush
Owner: Mrs C & W L Bolton, B & S Hunter, M McQuilkin, S T Moffett, K O'Malley & A C Roberts
Trainer: N White & L Callaway
Won/10
DEL MAR (USA) 14:00 AOC 3 yo's & up Open
1 1/16M
Whisper Not (GB)
3  C  Poet's Voice (GB) / Poyle Meg (GB) (Dansili (GB))
Breeder: Cecil and Miss Alison Wiggins
Owner: Dunn or Peskoff
Trainer: R Baltas
2/14
DORTMUND (GER) 16:30 Maiden 4YO+
1800m
Flight to Hongkong (IRE)
4  C  Casamento (IRE) / Forever Midnight (IRE) (Night Shift (USA))
Breeder: Littlejohn Bloodstock Ltd
Owner: Stall Baden-Pfalz
Trainer: Marco Klein
2/6
18:40 Conditions 3YO+
1200m
Mark of Excellence (IRE)
6  G  Sepoy (AUS) / Cheyenne Star (IRE) (Mujahid (USA))
Breeder: R. H. Alder
Owner: Frau S.Ehl
Trainer: Frau S.Ehl
Won/13
HOBART (AUS) 16:15 Handicap
1100m
Sidorova (AUS)
4  F  Brazen Beau (AUS) / Isibaeva (AUS) (Johannesburg (USA))
Breeder: Cressfield Thoroughbreds
Owner: Mrs L J Hay & Cressfield (Mgr: B W Neill)
Trainer: I D Hay
Won/7
KILCOY (AUS) 16:15 Handicap
800m
Hidden Eyes (AUS)
4  G  Sepoy (AUS) / Iltizaam (AUS) (Exceed and Excel (AUS))
Breeder: Vieira Group Pty Ltd
Owner: W Pegg & Mrs P Siebenhausen
Trainer: Donald Baker
2/10
16:55 Handicap
1060m
Morion (AUS)
6  G  Helmet (AUS) / Any Wonder (AUS) (Fasliyev (USA))
Breeder: Klemley Pty Ltd
Owner: T N Miller
Trainer: T N Miller
2/12
LIMOGES (FR) 13:30 3yo Maiden
2400m
Miss Marple (FR)
3  F  Authorized (IRE) / Shakman (GER) (Layman (USA))
Breeder: S.c. Couetil Elevage
Owner: PAULINE DAVID
Trainer: A. COUETIL (S)
Won/12
14:00 4yo Conditions
2100m
Duke of Conker (FR)
4  G  Authorized (IRE) / Miss Dixie (GB) (Bertolini (USA))
Breeder: Recep Demirsoy
Owner: UELI AREGGER
Trainer: N. GUILBERT
Won/12
MADRID (SPA) 11:45 Conditions 2YOC
1600m
Maitre Yoda (FR)
2  C  Hunter's Light (IRE) / Risky Strait (FR) (High Chaparral (IRE))
Breeder: MME VALERIE TRAVERS
Owner: Anthony Dennis Forde
Trainer: F. Rodríguez
Won/6
12:55 Conditions 2YO
2000m
Dos de Mayo (IRE)
2  C  Iffraaj (GB) / Adja (IRE) (Rock of Gibraltar (IRE))
Breeder: Dayton Investments Ltd
Owner: Mediterráneo
Trainer: M. Delcher S.
Won/8
MUMBAI (IND) 16:00 Maiden / 3 Years Old Only
1400m
Noble Queen (IND)
3  F  Night of Thunder (IRE) / Manila Bay (IRE) (Halling (USA))
Trainer: DEEPESH NARREDU
Won/10
NIMES (FR) 16:30 3yo Handicap
1200m
Hard Rock (FR)
3  G  Slickly (FR) / Halesia (GB) (One Cool Cat (USA))
Breeder: Herald Bloodstock Ltd
Owner: MME AMANDINE BAUDRON
Trainer: CE. ROSSI
Won/9
PERAK TC (MAL) 13:35 Handicap
1100m
Double Rainbow (NZ)
9  G  Iffraaj (GB) / Monterey Lass (AUS) (Snippets (AUS))
Breeder: Blakrayne Pastoral Pty Ltd
Trainer: E BREUKELEN
3/11
16:25 Handicap
1400m
Emirates Warrior (GB)
5  G  Sepoy (AUS) / Always Remembered (IRE) (Galileo (IRE))
Breeder: Deerfield Farm
Trainer: K COETZEE
3/9
PISA (ITY) 13:45 Conditions 2YOF
1600m
Burattina (IRE)
2  F  Buratino (IRE) / Nonna Iole (GB) (Tobougg (IRE))
Breeder: Allevamento Le Gi -Societa Agricola
3/10
13:45 Conditions 2YOF
1600m
Dollface (IRE)
2  F  Night of Thunder (IRE) / Promissory Note (IRE) (Rock of Gibraltar (IRE))
Breeder: Effevi SRL
Won/10
ROME (ITY) 12:55 Maiden 2YO
1200m
Convivio (IRE)
2  C  Casamento (IRE) / Cralegre (ITY) (Montalegre (IRE))
Breeder: S. Garavelli
2/8
SHA TIN (HK) 12:45 Handicap
1000m
Super Axiom (AUS)
3  G  Exceed and Excel (AUS) / Stella Senza Cielo (IRE) (Elusive City (USA))
Breeder: Raffles Dancers (N Z) Pty Ltd
Owner: Tony Lau Yiu Tong, Thomas Lau Sum Fai & Lau Yi Fai
Trainer: D A Hayes
Won/14
13:15 Handicap
1400m
Adonis (AUS)
7  G  Exceed and Excel (AUS) / Mythical Play (NZ) (Defensive Play (USA))
Breeder: Bronte Bloodstock Pty Ltd
Owner: Johnson Chen
Trainer: D Whyte
Won/14
15:40 Handicap
1400m
Robot Warrior (AUS)
5  G  Sepoy (AUS) / Ancient Song (AUS) (Canny Lad (AUS))
Breeder: Ramsey Pastoral Pty Ltd
Owner: Thomas Luk Hin Fai
Trainer: T P Yung
3/14
16:40 Handicap
1200m
Lockheed (GB)
6  G  Exceed and Excel (AUS) / Clinical (GB) (Motivator (GB))
Breeder: Cheveley Park Stud Ltd
Owner: Henry Cheng Kar Shun
Trainer: C S Shum
2/12
TRARALGON (AUS) 14:10 4yo+ Maiden
1100m
Beautrooper (AUS)
4  G  Brazen Beau (AUS) / Wings of Success (AUS) (Flying Spur (AUS))
Breeder: Corumbene Stud
Owner: Ms A Chua & Dr J Sinn
Trainer: Joseph Waldron
Won/11
WARRNAMBOOL (AUS) 12:40 3yo Maiden
1400m
Bella Tiara (AUS)
3  F  Sepoy (AUS) / Bella Corona (AUS) (Beautiful Crown (USA))
Breeder: Bowcock Bloodstock
Owner: Mrs U Williams, C Dcruz, T Malone, T Bourke, B O'Hehir, M Trevorrow, Mrs V Carter, P Filia, Mrs J Moore, W Fraser, P W Hirst, Mrs M Madden, Mrs B Bibby, M Scholten, P Thompson, Splash Holdings, Bearman Racing, Kybram Racing & Swan Hill Gang
Trainer: M J Williams
Won/6
13:50 Handicap
1700m
Blunakka (AUS)
6  G  Helmet (AUS) / Hughes My Daddy (AUS) (Henny Hughes (USA))
Breeder: Mr R Rorrison
Owner: M McDonald, K W Biggin, Bowlwarra Syndicate (Mgr R L Dawson) P D Brumby, N G Bourke, J A Charles, A L Crisp, M R Draffin, Ms J Forteath, Mrs A L Gedye, P A Long, R M McKinnon, Ms S E Meade, Mrs J Murphy, Mrs J Oppenhuis, S T Owen, P A Ryan, C Sheppard, Mr
Trainer: Dan O'Sullivan
Won/13