Past results

Here you will find all the entries and results for Darley-sired horses.

The filters below will help you find exactly what you are looking for.

Show race times in:

Races are listed using local times.

8 October 2019

Racecourse Time Race Distance Horse Result
BRIGHTON
(GB)
15:35 Conditions 2yo
1 mile Oleksander (GB)
2  C   Teofilo (IRE) /
Ollie Olga (USA) (Stormy Atlantic (USA))
Breeder: Hesmonds Stud Ltd
Owner: Mr Nurlan Bizakov
Trainer: Archie Watson
Won/6
  16:10 Handicap 3yo+
1m 2f Hermocrates (FR)
3  G   Farhh (GB) /
Little Shambles (GB) (Shamardal (USA))
Breeder: M. D.r. Tucker
Owner: Mr Michael Pescod
Trainer: R Hannon
Won/15
CHELMSFORD CITY
(GB)
18:10 Conditions 3yo+
1 mile Arctic Sound (GB)
3  C   Poet's Voice (GB) /
Polar Circle (USA) (Royal Academy (USA))
Breeder: Lofts Hall Stud & Mr B. Sangster
Owner: Mr Saeed Bin Mohammed Al Qassimi
Trainer: M Johnston
2/3
  19:10 Maiden 3yo to 4yo
1m 2f Aubretia (IRE)
3  F   Poet's Voice (GB) /
Abilene (GB) (Samum (GER))
Breeder: Ballylinch Stud
Owner: Mr D Boocock
Trainer: R Hannon
3/8
        Exmoor Beast (GB)
3  G   Sepoy (AUS) /
Junket (GB) (Medicean (GB))
Breeder: Strawberry Fields Stud
Owner: Gg Thoroughbreds V
Trainer: P Charalambous
2/8
  19:40 Handicap 3yo+
1m 2f Hidden Dream (IRE)
4  F   Casamento (IRE) /
Anything (IRE) (Rock of Gibraltar (IRE))
Breeder: Anything & Everything Associates
Owner: Machin, Milner, Sparkes & Dunnett
Trainer: Mrs C A Dunnett
Won/13
CONCEPCION
(CHI)
18:15 Handicap 3YO+
1100m Higher Feeling (CHI)
4  G   Fast Company (IRE) /
Uppa Baby (CHI) (Thunder Gulch (USA))
Breeder: Benavente Crestá Pablo
Owner: Don Chemita
Trainer: Ercira Alarcón J.
3/10
  20:45 Handicap 3YO+
1100m Mister Santi (CHI)
5  C   Authorized (IRE) /
Miss Guri (CHI) (Auguri (CHI))
Breeder: Haras Cordillera
Owner: TREMO PEUMA
Trainer: Alberto Pinochet P.
Won/13
DONALD
(AUS)
13:30 3yo+ Maiden
2000m Silk Jacket (AUS)
3  F   Helmet (AUS) /
Bardego (AUS) (Barathea (IRE))
Breeder: Rushton Park
Owner: Mystery Downs (Mgr: F W Cook), Mrs C M Cook, Mrs K McMillan, D McMillan, J W Goodfellow, T Samuel, M S S Cumani, L Kinniburgh, S J Glasson, M L Climo, W Malone & R Bell
Trainer: Matthew Cumani
2/8
  16:30 Handicap
1620m Approved Anger (AUS)
7  G   Authorized (IRE) /
Livid (AUS) (Luskin Star (AUS))
Breeder: Hillside Parade Racing & Breeding Pty Ltd
Owner: J Stone, S A Cashill, A Peterson, S Perri & G J Franklin
Trainer: Aaron Peterson
Won/11
GOULBURN
(AUS)
16:10 Handicap
1200m Excitable (AUS)
7  G   Exceed and Excel (AUS) /
Coablo (AUS) (Vettori (IRE))
Breeder: Balmerino Racing Partnership Trust
Owner: R P Farrell
Trainer: Ms K Kulic
2/5
HYDERABAD
(IND)
16:15 Handicap
1400m Marinetti (IND)
3  C   Fast Company (IRE) /
Moynsha Girl (USA) (Giant's Causeway (USA))
Breeder: Five Stars Shipping Company Private Limited
Trainer: LAXMAN SINGH
Won/12
LEICESTER
(GB)
13:50 Handicap 3yo
1m 3¾f Proton (IRE)
3  G   Slade Power (IRE) /
Singing Bird (IRE) (Excellent Art (GB))
Breeder: Elwick Stud
Owner: Geoff & Sandra Turnbull
Trainer: Jedd O'Keeffe
3/8
  16:00 Conditions 3yo+
7f Dansepo (GB)
3  G   Sepoy (AUS) /
Danzanora (GB) (Groom Dancer (USA))
Breeder: Mr A. M. Wragg
Owner: Mr Frank Hutchinson
Trainer: Adam West
Won/6
LYON-PARILLY
(FR)
13:50 4yo+ Handicap
2000m Caffe Macchiato (IRE)
4  C   Fast Company (IRE) /
Cappuccino (IRE) (Mujadil (USA))
Breeder: Rathasker Stud
Owner: ANDREW BLACK
Trainer: MME P. BRANDT
2/16
  14:25 2yo c&g Maiden
1600m Icatcher (FR)
2  C   Manduro (GER) /
Indyca (GER) (Panis (USA))
Breeder: Appapays Racing Club
Owner: SANDRO V. GIANELLA
Trainer: HA. PANTALL
Won/10
  15:00 2yo f Maiden
1600m La Montagne Sainte (FR)
2  F   Hunter's Light (IRE) /
La Teranga (FR) (Beat Hollow (GB))
Breeder: Moussa Mbacke
Owner: MOUSSA MBACKE
Trainer: A. FABRE (S)
3/11
  15:35 2yo Conditions
2000m Lootah (FR)
2  C   Manduro (GER) /
Lausanne (IRE) (Lawman (FR))
Breeder: S.a.s. Ecurie Peregrine
Owner: A. FABRE (S)
Trainer: A. FABRE (S)
Won/8
ROME
(ITY)
15:25 Handicap 2YO
1600m Ohboki (IRE)
2  F   Slade Power (IRE) /
Lisa's Strong (IRE) (Kalanisi (IRE))
Breeder: Deer Forest Stud
3/5
  16:30 Handicap 3YO+
1800m Diabolo James (FR)
6  C   Manduro (GER) /
Fall View (GB) (Pivotal (GB))
Breeder: Earl Haras St James
2/8
  17:40 Maiden 3YO
1900m Il Capitano (FR)
3  C   Dawn Approach (IRE) /
Manyara (GB) (Manduro (GER))
Breeder: Jupiter Bloodstock Ltd
Won/10
        Sophistication (IRE)
3  F   Casamento (IRE) /
Lorena Wood (USA) (Woodman (USA))
Breeder: Airlie Stud & Mrs S. M. Rogers
2/10
TURFFONTEIN
(SAF)
14:30 Open Handicap
1600m Waqaas (AUS)
4  C   Sepoy (AUS) /
Albakoor (AUS) (Zabeel (NZ))
Breeder: Shadwell Stud Australasia Ltd
Owner: Messrs J A Habib, G J Nassif, J Nassif & Z L Nassif
Trainer: Fabian Habib
Won/12

7 October 2019

Racecourse Time Race Distance Horse Result
BENALLA
(AUS)
13:35 3yo+Fillies & Mares Maiden
1109m Bush Christmas (AUS)
3  F   Poet's Voice (GB) /
Red Margarita (IRE) (Dalakhani (IRE))
Breeder: Mr JA McGrath
Owner: J A McGrath, Mrs K M Studman, I B McGrath, Mrs M D McGrath, J B O'Rourke & R J Wilson
Trainer: Brian McGrath
Won/10
  15:20 Handicap
2049m Cleo's Poet (AUS)
5  G   Poet's Voice (GB) /
Lady Clementine (AUS) (Commands (AUS))
Breeder: Mr B Allen
Owner: G A Allen, J Beldan, K Joliffe,l McDonald, S L Greenwell & D R Carmichael
Trainer: D C Harrison
3/6
CLUB HIPICO
(CHI)
19:11 Handicap 3YO+
1000m Bigdream (CHI)
4  C   Fast Company (IRE) /
Jungle Stripes (ARG) (Equal Stripes (ARG))
Breeder: Haras Convento Viejo
Owner: Alvidal
Trainer: Enrique A. Carreño R.
Won/11
  19:38 Handicap 3YO+
1000m Chinita Linda (CHI)
4  F   Fast Company (IRE) /
Margherita (ARG) (Mutakddim (USA))
Breeder: Haras Convento Viejo
Owner: Sagardia Hnos.
Trainer: Manuel Velarde B.
Won/12
COMPIEGNE
(FR)
12:25 2yo c&g Maiden
1400m Scots Pine (GB)
2  C   Shamardal (USA) /
Etive (USA) (Elusive Quality (USA))
Breeder: Godolphin
Owner: GODOLPHIN SNC
Trainer: A. FABRE (S)
3/12
        Yoker (FR)
2  C   Manduro (GER) /
Nova Luz (GB) (Divine Light (JPN))
Breeder: Marc Bridoux
Owner: FINN BLICHFELDT
Trainer: MME P. BRANDT
Won/12
  14:07 3yo f Handicap
2000m African Fable (GB)
3  F   Cape Cross (IRE) /
First Blush (IRE) (Pivotal (GB))
Breeder: Godolphin
Owner: GODOLPHIN SNC
Trainer: HA. PANTALL
3/16
  14:42 Prix Charles Laffitte (Listed)
3yo f Conditions
2000m Bighearted (GB)
3  F   Farhh (GB) /
Bianca Nera (GB) (Salse (USA))
Breeder: R. Frisby
Owner: MICHAEL PERLMAN
Trainer: MLW. BELL
2/15
        Mashael (FR)
3  F   Dubawi (IRE) /
Al Jassasiyah (IRE) (Galileo (IRE))
Breeder: Al Shaqab Racing
Owner: CHEIK JOAAN BIN HAMAD AL THANI
Trainer: A. FABRE (S)
Won/15
        Samothrace (FR)
3  F   Iffraaj (GB) /
Hunza Dancer (IRE) (Danehill Dancer (IRE))
Breeder: S.c. De L'ecurie De Meautry
Owner: EC. D'AUTHUIT/EC. DE MONTLAHUC
Trainer: FH. GRAFFARD (S)
3/15
DOOMBEN
(AUS)
14:32 Maiden
1110m Chicago Bull (AUS)
3  C   Exceed and Excel (AUS) /
Dream Play (USA) (Hennessy (USA))
Breeder: Kia Ora Stud Pty Ltd
Owner: Aquis Farm (Mgr: S McGrath), Kia Ora Stud (Mgr: A Krishnan), Sydx (Mgr: N Wakim), Castleton Mews (Mgr: Mrs S Kanga), G1g Racing & Breeding (Mgr: Mrs T Vogel), Genius Racing (Mgr: J
Trainer: T J Gollan
3/8
MUSWELLBROOK
(AUS)
14:50 Maiden Handicap
1280m Our Eppy (AUS)
4  F   Epaulette (AUS) /
We Can Dance (AUS) (Shinzig (AUS))
Breeder: Mr N Hodges
Owner: N X G Racing (Mgr: S H Parker), C C Pickford, M Clarke, C Y Hsiau, K G Watts, M A Myerscough, R A Myerscough, S R Myerscough, K N McDonald, T Nesbit, S M Hayward, M Hardy, S Gittin
Trainer: Luke A Thomas
3/14
  17:10 Handicap
1450m Miss Eporetto (AUS)
4  F   Epaulette (AUS) /
Drop Dead Gorgeous (AUS) (Scenic (IRE))
Breeder: Miss A Foye
Owner: Mrs K L Lovegrove, Mrs S L Tickle, Mrs H Hannan-Taylor, Mrs S Price, Mrs V A Evans, Ms L N Daly, Mrs J M McMahon, Mrs D L Downes, Mrs E L Prebble, Mrs T N H Black, Mrs L Lovegrove,
Trainer: J C Deamer
Won/13
NEWCASTLE
(GB)
17:30 Handicap 3yo+
1m 2¼f Menin Gate (IRE)
3  G   Farhh (GB) /
Telegraphy (USA) (Giant's Causeway (USA))
Breeder: Ringfort Stud
Owner: A Long Long Way To Run
Trainer: R A Fahey
Won/14
  18:00 Maiden 2yo
1m 2¼f Live Your Dream (IRE)
2  C   Iffraaj (GB) /
Dream Book (GB) (Sea the Stars (IRE))
Breeder: Godolphin
Owner: Godolphin
Trainer: S bin Suroor
Won/4
        Warranty (FR)
2  C   Authorized (IRE) /
Ballymena Lassie (GB) (Giant's Causeway (USA))
Breeder: S.c.e.a. Des Bissons
Owner: Highclere T'bred Racing - Jmw Turner
Trainer: M Johnston
2/4
  18:30 Maiden 2yo
7f High Accolade (IRE)
2  C   Outstrip (GB) /
Honeymead (IRE) (Pivotal (GB))
Breeder: J. Hanly
Owner: Mr Saeed Manana
Trainer: J Tate
Won/11
  20:00 Handicap 3yo+
7f Joyful Star (GB)
9  G   Teofilo (IRE) /
Extreme Beauty (USA) (Rahy (USA))
Breeder: Rabbah Bloodstock Limited
Owner: Mr F Watson
Trainer: F Watson
2/13
        The Retriever (IRE)
4  G   Shamardal (USA) /
Silent Secret (IRE) (Dubai Destination (USA))
Breeder: R. H. Alder
Owner: R M & T Holdings Limited & Partners
Trainer: Micky Hammond
3/13
TOULOUSE
(FR)
17:02 2yo Maiden
1200m Outburst (GB)
2  F   Outstrip (GB) /
Daidoo (IRE) (Shamardal (USA))
Breeder: R. Stockli & Mr M. Wurtenberger, SWI
Owner: DAVID REDVERS
Trainer: F. ROHAUT (S)
Won/8
  18:45 Prix Panacee (Listed)
3yo+ m Conditions
2400m Ambition (GB)
3  F   Dubawi (IRE) /
Talent (GB) (New Approach (IRE))
Breeder: Ashbrittle Stud & Mr M. H. Dixon
Owner: J. ROWSELL/S. ASHLEY
Trainer: X. THOMAS-DEMEAULTE (S)
3/8
        Eliade (FR)
3  F   Teofilo (IRE) /
Elodie (GB) (Dansili (GB))
Breeder: M. Eric De Chambure
Owner: RIVIERA EQUINE S.A.R.L
Trainer: F. ROHAUT (S)
Won/8
  19:15 4yo+ Handicap
2000m Faneur (FR)
4  G   Slickly (FR) /
Fair West (USA) (Gone West (USA))
Breeder: J. Krauze, Stratfin Sas, P. Rouxel
Owner: Christian GRANEL
Trainer: CH. GOURDAIN (S)
3/16
WARWICK FARM
(AUS)
15:45 3yo+ Open Handicap
1000m Piracy (AUS)
5  G   Exceed and Excel (AUS) /
Plagiarize (AUS) (Stravinsky (USA))
Breeder: Darley
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
Won/5
  17:30 Handicap
1200m Sakura (AUS)
4  F   Sepoy (AUS) /
Cherry Lodge (AUS) (Grand Lodge (USA))
Breeder: Darley
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
Won/11

6 October 2019

Racecourse Time Race Distance Horse Result
AGEN-LE PASSAGE
(FR)
14:00 3yo Handicap
1200m Indian Jewel (FR)
3  F   Rio de la Plata (USA) /
Indian Cat (IRE) (One Cool Cat (USA))
Breeder: Appapays Racing Club
Owner: BRIAN YEARDLEY
Trainer: C. FERLAND (S)
Won/6
  14:30 4yo+ Handicap
1200m Qayes (GB)
4  G   Exceed and Excel (AUS) /
Time Control (GB) (Sadler's Wells (USA))
Breeder: Merry Fox Stud Limited
Owner: PEDRO VENTENA ALVES
Trainer: P. VENTENA ALVES
3/8
ALMATY
(KAZ)
13:30 Group III 3yo
1800m Question of Honor (GER)
3  C   Casamento (IRE) /
Quariana (GER) (Lomitas (GB))
Owner: Nur-Ay farm
Trainer: Aktasov Y.N.
Won/3
BAIRNSDALE
(AUS)
16:15 Handicap
2000m Cavalero (AUS)
5  G   Helmet (AUS) /
Zipstream (AUS) (Distant Music (USA))
Breeder: Mr RJ Crabtree
Owner: G S Kendall, M Wells, Ms S Lighezzolo, M J Wilson, Mrs T A Turner, K J Turner, M J Wilkins, L G Gonzy, Ms S E Coglin, B M Clark, M Bentham, L M Wilson, Miss C M Wargent, Mrs C C Gi
Trainer: Shea Eden
Won/11
BELMONT PARK
(USA)
16:47 Flower Bowl S. (G1)
3 yo's & up F & M (fillies and mares)
Race number: 8
1 1/4M Thais (FR)
5  M   Rio de La Plata (USA) /
Tianshan (FR) (Lahint)
Breeder: G. Sandor & Mrs. G. Sandor
Owner: Brant, Peter, M.
Trainer: C Brown
3/7
BRATISLAVA
(SLO)
14:00 Handicap 3YO+
1400m Gray Touch (FR)
5  C   Poet's Voice (GB) /
Naseem Alyasmeen (IRE) (Clodovil (IRE))
Breeder: Rabbah Bloodstock Limited
Owner: Mpl Racing
Trainer: Chodúr Jozef
Won/9
  14:35 Handicap 3YO+
2400m Lilfast (IRE)
7  C   Fast Company (IRE) /
Lily Rio (IRE) (Marju (IRE))
Breeder: M. Doyle
Owner: Autoopravovna Strnisko
Trainer: Štangel Marián
2/6
BUDAPEST
(HUN)
14:35 Class 1 Conditions
2200m Impactful (IRE)
4  G   Iffraaj (GB) /
Take Flight (IRE) (Pivotal (GB))
Breeder: Mrs M. Joyce
Won/5
DIVONNE-LES-BAINS
(FR)
15:00 2yo Maiden
1700m Poet's Black (FR)
2  G   Poet's Voice (GB) /
Princesse Noire (GER) (Diamond Green (FR))
Breeder: Sylviane Jeffroy
Owner: Fabrice PETIT
Trainer: M. PIMBONNET
3/8
HIPPODROME DE CARRERE
(MAR)
14:15 3yo+ Conditions
1600m Eze (GB)
6  F   Manduro (GER) /
Arabian Spell (IRE) (Desert Prince (IRE))
Breeder: Beechwood Farming Investments Ltd
Owner: CLAUDE PENELOPE
Trainer: C. PENELOPE
Won/6

8 October 2019

BRIGHTON (GB)8 October 2019

15:35 Conditions 2yo 1 mile
Horse Oleksander (GB) 2 C
Teofilo / Ollie Olga
Breeder Hesmonds Stud Ltd
Owner Mr Nurlan Bizakov
Trainer Archie Watson
Result Won/6
16:10 Handicap 3yo+ 1m 2f
Horse Hermocrates (FR) 3 G
Farhh / Little Shambles
Breeder M. D.r. Tucker
Owner Mr Michael Pescod
Trainer R Hannon
Result Won/15

CHELMSFORD CITY (GB)8 October 2019

18:10 Conditions 3yo+ 1 mile
Horse Arctic Sound (GB) 3 C
Poet's Voice / Polar Circle
Breeder Lofts Hall Stud & Mr B. Sangster
Owner Mr Saeed Bin Mohammed Al Qassimi
Trainer M Johnston
Result 2/3
19:10 Maiden 3yo to 4yo 1m 2f
Horse Aubretia (IRE) 3 F
Poet's Voice / Abilene
Breeder Ballylinch Stud
Owner Mr D Boocock
Trainer R Hannon
Result 3/8
Horse Exmoor Beast (GB) 3 G
Sepoy / Junket
Breeder Strawberry Fields Stud
Owner Gg Thoroughbreds V
Trainer P Charalambous
Result 2/8
19:40 Handicap 3yo+ 1m 2f
Horse Hidden Dream (IRE) 4 F
Casamento / Anything
Breeder Anything & Everything Associates
Owner Machin, Milner, Sparkes & Dunnett
Trainer Mrs C A Dunnett
Result Won/13

CONCEPCION (CHI)8 October 2019

18:15 Handicap 3YO+ 1100m
Horse Higher Feeling (CHI) 4 G
Fast Company / Uppa Baby
Breeder Benavente Crestá Pablo
Owner Don Chemita
Trainer Ercira Alarcón J.
Result 3/10
20:45 Handicap 3YO+ 1100m
Horse Mister Santi (CHI) 5 C
Authorized / Miss Guri
Breeder Haras Cordillera
Owner TREMO PEUMA
Trainer Alberto Pinochet P.
Result Won/13

DONALD (AUS)8 October 2019

13:30 3yo+ Maiden 2000m
Horse Silk Jacket (AUS) 3 F
Helmet / Bardego
Breeder Rushton Park
Owner Mystery Downs (Mgr: F W Cook), Mrs C M Cook, Mrs K McMillan, D McMillan, J W Goodfellow, T Samuel, M S S Cumani, L Kinniburgh, S J Glasson, M L Climo, W Malone & R Bell
Trainer Matthew Cumani
Result 2/8
16:30 Handicap 1620m
Horse Approved Anger (AUS) 7 G
Authorized / Livid
Breeder Hillside Parade Racing & Breeding Pty Ltd
Owner J Stone, S A Cashill, A Peterson, S Perri & G J Franklin
Trainer Aaron Peterson
Result Won/11

GOULBURN (AUS)8 October 2019

16:10 Handicap 1200m
Horse Excitable (AUS) 7 G
Exceed and Excel / Coablo
Breeder Balmerino Racing Partnership Trust
Owner R P Farrell
Trainer Ms K Kulic
Result 2/5

HYDERABAD (IND)8 October 2019

16:15 Handicap 1400m
Horse Marinetti (IND) 3 C
Fast Company / Moynsha Girl
Breeder Five Stars Shipping Company Private Limited
Trainer LAXMAN SINGH
Result Won/12

LEICESTER (GB)8 October 2019

13:50 Handicap 3yo 1m 3¾f
Horse Proton (IRE) 3 G
Slade Power / Singing Bird
Breeder Elwick Stud
Owner Geoff & Sandra Turnbull
Trainer Jedd O'Keeffe
Result 3/8
16:00 Conditions 3yo+ 7f
Horse Dansepo (GB) 3 G
Sepoy / Danzanora
Breeder Mr A. M. Wragg
Owner Mr Frank Hutchinson
Trainer Adam West
Result Won/6

LYON-PARILLY (FR)8 October 2019

13:50 4yo+ Handicap 2000m
Horse Caffe Macchiato (IRE) 4 C
Fast Company / Cappuccino
Breeder Rathasker Stud
Owner ANDREW BLACK
Trainer MME P. BRANDT
Result 2/16
14:25 2yo c&g Maiden 1600m
Horse Icatcher (FR) 2 C
Manduro / Indyca
Breeder Appapays Racing Club
Owner SANDRO V. GIANELLA
Trainer HA. PANTALL
Result Won/10
15:00 2yo f Maiden 1600m
Horse La Montagne Sainte (FR) 2 F
Hunter's Light / La Teranga
Breeder Moussa Mbacke
Owner MOUSSA MBACKE
Trainer A. FABRE (S)
Result 3/11
15:35 2yo Conditions 2000m
Horse Lootah (FR) 2 C
Manduro / Lausanne
Breeder S.a.s. Ecurie Peregrine
Owner A. FABRE (S)
Trainer A. FABRE (S)
Result Won/8

ROME (ITY)8 October 2019

15:25 Handicap 2YO 1600m
Horse Ohboki (IRE) 2 F
Slade Power / Lisa's Strong
Breeder Deer Forest Stud
Result 3/5
16:30 Handicap 3YO+ 1800m
Horse Diabolo James (FR) 6 C
Manduro / Fall View
Breeder Earl Haras St James
Result 2/8
17:40 Maiden 3YO 1900m
Horse Il Capitano (FR) 3 C
Dawn Approach / Manyara
Breeder Jupiter Bloodstock Ltd
Result Won/10
Horse Sophistication (IRE) 3 F
Casamento / Lorena Wood
Breeder Airlie Stud & Mrs S. M. Rogers
Result 2/10

TURFFONTEIN (SAF)8 October 2019

14:30 Open Handicap 1600m
Horse Waqaas (AUS) 4 C
Sepoy / Albakoor
Breeder Shadwell Stud Australasia Ltd
Owner Messrs J A Habib, G J Nassif, J Nassif & Z L Nassif
Trainer Fabian Habib
Result Won/12

7 October 2019

BENALLA (AUS)7 October 2019

13:35 3yo+Fillies & Mares Maiden 1109m
Horse Bush Christmas (AUS) 3 F
Poet's Voice / Red Margarita
Breeder Mr JA McGrath
Owner J A McGrath, Mrs K M Studman, I B McGrath, Mrs M D McGrath, J B O'Rourke & R J Wilson
Trainer Brian McGrath
Result Won/10
15:20 Handicap 2049m
Horse Cleo's Poet (AUS) 5 G
Poet's Voice / Lady Clementine
Breeder Mr B Allen
Owner G A Allen, J Beldan, K Joliffe,l McDonald, S L Greenwell & D R Carmichael
Trainer D C Harrison
Result 3/6

CLUB HIPICO (CHI)7 October 2019

19:11 Handicap 3YO+ 1000m
Horse Bigdream (CHI) 4 C
Fast Company / Jungle Stripes
Breeder Haras Convento Viejo
Owner Alvidal
Trainer Enrique A. Carreño R.
Result Won/11
19:38 Handicap 3YO+ 1000m
Horse Chinita Linda (CHI) 4 F
Fast Company / Margherita
Breeder Haras Convento Viejo
Owner Sagardia Hnos.
Trainer Manuel Velarde B.
Result Won/12

COMPIEGNE (FR)7 October 2019

12:25 2yo c&g Maiden 1400m
Horse Scots Pine (GB) 2 C
Shamardal / Etive
Breeder Godolphin
Owner GODOLPHIN SNC
Trainer A. FABRE (S)
Result 3/12
Horse Yoker (FR) 2 C
Manduro / Nova Luz
Breeder Marc Bridoux
Owner FINN BLICHFELDT
Trainer MME P. BRANDT
Result Won/12
14:07 3yo f Handicap 2000m
Horse African Fable (GB) 3 F
Cape Cross / First Blush
Breeder Godolphin
Owner GODOLPHIN SNC
Trainer HA. PANTALL
Result 3/16
14:42 Prix Charles Laffitte (Listed) 3yo f Conditions 2000m
Horse Bighearted (GB) 3 F
Farhh / Bianca Nera
Breeder R. Frisby
Owner MICHAEL PERLMAN
Trainer MLW. BELL
Result 2/15
Horse Mashael (FR) 3 F
Dubawi / Al Jassasiyah
Breeder Al Shaqab Racing
Owner CHEIK JOAAN BIN HAMAD AL THANI
Trainer A. FABRE (S)
Result Won/15
Horse Samothrace (FR) 3 F
Iffraaj / Hunza Dancer
Breeder S.c. De L'ecurie De Meautry
Owner EC. D'AUTHUIT/EC. DE MONTLAHUC
Trainer FH. GRAFFARD (S)
Result 3/15

DOOMBEN (AUS)7 October 2019

14:32 Maiden 1110m
Horse Chicago Bull (AUS) 3 C
Exceed and Excel / Dream Play
Breeder Kia Ora Stud Pty Ltd
Owner Aquis Farm (Mgr: S McGrath), Kia Ora Stud (Mgr: A Krishnan), Sydx (Mgr: N Wakim), Castleton Mews (Mgr: Mrs S Kanga), G1g Racing & Breeding (Mgr: Mrs T Vogel), Genius Racing (Mgr: J
Trainer T J Gollan
Result 3/8

MUSWELLBROOK (AUS)7 October 2019

14:50 Maiden Handicap 1280m
Horse Our Eppy (AUS) 4 F
Epaulette / We Can Dance
Breeder Mr N Hodges
Owner N X G Racing (Mgr: S H Parker), C C Pickford, M Clarke, C Y Hsiau, K G Watts, M A Myerscough, R A Myerscough, S R Myerscough, K N McDonald, T Nesbit, S M Hayward, M Hardy, S Gittin
Trainer Luke A Thomas
Result 3/14
17:10 Handicap 1450m
Horse Miss Eporetto (AUS) 4 F
Epaulette / Drop Dead Gorgeous
Breeder Miss A Foye
Owner Mrs K L Lovegrove, Mrs S L Tickle, Mrs H Hannan-Taylor, Mrs S Price, Mrs V A Evans, Ms L N Daly, Mrs J M McMahon, Mrs D L Downes, Mrs E L Prebble, Mrs T N H Black, Mrs L Lovegrove,
Trainer J C Deamer
Result Won/13

NEWCASTLE (GB)7 October 2019

17:30 Handicap 3yo+ 1m 2¼f
Horse Menin Gate (IRE) 3 G
Farhh / Telegraphy
Breeder Ringfort Stud
Owner A Long Long Way To Run
Trainer R A Fahey
Result Won/14
18:00 Maiden 2yo 1m 2¼f
Horse Live Your Dream (IRE) 2 C
Iffraaj / Dream Book
Breeder Godolphin
Owner Godolphin
Trainer S bin Suroor
Result Won/4
Horse Warranty (FR) 2 C
Authorized / Ballymena Lassie
Breeder S.c.e.a. Des Bissons
Owner Highclere T'bred Racing - Jmw Turner
Trainer M Johnston
Result 2/4
18:30 Maiden 2yo 7f
Horse High Accolade (IRE) 2 C
Outstrip / Honeymead
Breeder J. Hanly
Owner Mr Saeed Manana
Trainer J Tate
Result Won/11
20:00 Handicap 3yo+ 7f
Horse Joyful Star (GB) 9 G
Teofilo / Extreme Beauty
Breeder Rabbah Bloodstock Limited
Owner Mr F Watson
Trainer F Watson
Result 2/13
Horse The Retriever (IRE) 4 G
Shamardal / Silent Secret
Breeder R. H. Alder
Owner R M & T Holdings Limited & Partners
Trainer Micky Hammond
Result 3/13

TOULOUSE (FR)7 October 2019

17:02 2yo Maiden 1200m
Horse Outburst (GB) 2 F
Outstrip / Daidoo
Breeder R. Stockli & Mr M. Wurtenberger, SWI
Owner DAVID REDVERS
Trainer F. ROHAUT (S)
Result Won/8
18:45 Prix Panacee (Listed) 3yo+ m Conditions 2400m
Horse Ambition (GB) 3 F
Dubawi / Talent
Breeder Ashbrittle Stud & Mr M. H. Dixon
Owner J. ROWSELL/S. ASHLEY
Trainer X. THOMAS-DEMEAULTE (S)
Result 3/8
Horse Eliade (FR) 3 F
Teofilo / Elodie
Breeder M. Eric De Chambure
Owner RIVIERA EQUINE S.A.R.L
Trainer F. ROHAUT (S)
Result Won/8
19:15 4yo+ Handicap 2000m
Horse Faneur (FR) 4 G
Slickly / Fair West
Breeder J. Krauze, Stratfin Sas, P. Rouxel
Owner Christian GRANEL
Trainer CH. GOURDAIN (S)
Result 3/16

WARWICK FARM (AUS)7 October 2019

15:45 3yo+ Open Handicap 1000m
Horse Piracy (AUS) 5 G
Exceed and Excel / Plagiarize
Breeder Darley
Owner Godolphin
Trainer James Cummings
Result Won/5
17:30 Handicap 1200m
Horse Sakura (AUS) 4 F
Sepoy / Cherry Lodge
Breeder Darley
Owner Godolphin
Trainer James Cummings
Result Won/11

6 October 2019

AGEN-LE PASSAGE (FR)6 October 2019

14:00 3yo Handicap 1200m
Horse Indian Jewel (FR) 3 F
Rio de la Plata / Indian Cat
Breeder Appapays Racing Club
Owner BRIAN YEARDLEY
Trainer C. FERLAND (S)
Result Won/6
14:30 4yo+ Handicap 1200m
Horse Qayes (GB) 4 G
Exceed and Excel / Time Control
Breeder Merry Fox Stud Limited
Owner PEDRO VENTENA ALVES
Trainer P. VENTENA ALVES
Result 3/8

ALMATY (KAZ)6 October 2019

13:30 Group III 3yo 1800m
Horse Question of Honor (GER) 3 C
Casamento / Quariana
Owner Nur-Ay farm
Trainer Aktasov Y.N.
Result Won/3

BAIRNSDALE (AUS)6 October 2019

16:15 Handicap 2000m
Horse Cavalero (AUS) 5 G
Helmet / Zipstream
Breeder Mr RJ Crabtree
Owner G S Kendall, M Wells, Ms S Lighezzolo, M J Wilson, Mrs T A Turner, K J Turner, M J Wilkins, L G Gonzy, Ms S E Coglin, B M Clark, M Bentham, L M Wilson, Miss C M Wargent, Mrs C C Gi
Trainer Shea Eden
Result Won/11

BELMONT PARK (USA)6 October 2019

16:47 Flower Bowl S. (G1) 3 yo's & up F & M (fillies and mares)
Race number: 8
1 1/4M
Horse Thais (FR) 5 M
Rio de La Plata / Tianshan
Breeder G. Sandor & Mrs. G. Sandor
Owner Brant, Peter, M.
Trainer C Brown
Result 3/7

BRATISLAVA (SLO)6 October 2019

14:00 Handicap 3YO+ 1400m
Horse Gray Touch (FR) 5 C
Poet's Voice / Naseem Alyasmeen
Breeder Rabbah Bloodstock Limited
Owner Mpl Racing
Trainer Chodúr Jozef
Result Won/9
14:35 Handicap 3YO+ 2400m
Horse Lilfast (IRE) 7 C
Fast Company / Lily Rio
Breeder M. Doyle
Owner Autoopravovna Strnisko
Trainer Štangel Marián
Result 2/6

BUDAPEST (HUN)6 October 2019

14:35 Class 1 Conditions 2200m
Horse Impactful (IRE) 4 G
Iffraaj / Take Flight
Breeder Mrs M. Joyce
Result Won/5

DIVONNE-LES-BAINS (FR)6 October 2019

15:00 2yo Maiden 1700m
Horse Poet's Black (FR) 2 G
Poet's Voice / Princesse Noire
Breeder Sylviane Jeffroy
Owner Fabrice PETIT
Trainer M. PIMBONNET
Result 3/8

HIPPODROME DE CARRERE (MAR)6 October 2019

14:15 3yo+ Conditions 1600m
Horse Eze (GB) 6 F
Manduro / Arabian Spell
Breeder Beechwood Farming Investments Ltd
Owner CLAUDE PENELOPE
Trainer C. PENELOPE
Result Won/6