Past results

Here you will find all the entries and results for Darley-sired horses.

The filters below will help you find exactly what you are looking for.

Show race times in:

Races are listed using local times.

12 February 2020

Racecourse Time Race Distance Horse Result
HAPPY VALLEY
(HK)
19:45 Handicap
1650m The Soultaker (NZ)
6  G   Iffraaj (GB) /
Miranda Miss (NZ) (Reset (AUS))
Breeder: G W & Mrs M W Simon
Owner: Alfred Chong Kin Ngai & Jack Chong Chun Kit
Trainer: C H Yip
Won/12
  20:15 Handicap
1200m Takingufurther (AUS)
5  G   Exceed and Excel (AUS) /
Thirst (USA) (Chester House (USA))
Breeder: S F Bloodstock L L C
Owner: James Ngai
Trainer: K H Ting
Won/12
  21:45 Handicap
1650m Maverick Officer (GB)
5  G   Exceed and Excel (AUS) /
Gradara (GB) (Montjeu (IRE))
Breeder: Haras De La Perelle
Owner: Wong Chung Hin & Arnold Wong Chi Chiu
Trainer: D Ferraris
3/12
KEMPTON
(GB)
18:30 Flat Hcap 3YO
1 mile Bold Suitor (GB)
3  C   Brazen Beau (AUS) /
Samasana (IRE) (Redback (GB))
Breeder: Redgate Bloodstock
Owner: Kangyu International Racing (hk) Limit
Trainer: Ed Walker
Won/5
  20:00 Flat Hcap 4YO+
7f The Establishment (GB)
5  G   Exceed and Excel (AUS) /
Sweet Coincidence (GB) (Mujahid (USA))
Breeder: S. A. Douch
Owner: Mr J Butler
Trainer: J Butler
3/10
SANDOWN
(AUS)
18:30 Handicap
1400m Influential Jack (AUS)
3  G   Epaulette (AUS) /
With Decorum (AUS) (Savoire Vivre (GB))
Breeder: Armidale Stud TAS
Owner: K Franklin, Mrs J Franklin, D Franklin, Mrs E Capell, Mrs S Brodie, M Brodie, Ms T Stoll, B Shannon, G Liddell, D Headrick, Mrs B Miller, Mrs M Kidd, Mrs C Quadrino, J Versace, Sti
Trainer: M Ellerton & S Zahra
3/14
  19:30 Handicap
1400m Helmaz (AUS)
4  G   Helmet (AUS) /
Littlemiss Sandown (AUS) (Encosta de Lago (AUS))
Breeder: Noor Elaine Farm
Owner: Mrs I P Kavanagh, G B Somerfield, Mrs T I Somerfield, V Versace, S M Ferguson, Mrs T L Payne, J L Payne, K Daly, P E Dempsey, M L Dethmore, D Radley, Ms J M Radley, J A Roberts, J
Trainer: M A Kavanagh
2/12
SOUTHWELL
(GB)
13:45 Flat Hcap 4YO+
1m 4f Seven Clans (IRE)
8  G   Cape Cross (IRE) /
Cherokee Rose (IRE) (Dancing Brave (USA))
Breeder: Darley
Owner: Thoroughbred Homes Ltd
Trainer: Mrs K Tutty
3/4
  14:20 Flat Hcap 4YO+
7f Bedtime Bella (IRE)
4  F   Slade Power (IRE) /
Slope (GB) (Acclamation (GB))
Breeder: Gce Farm Ltd
Owner: Rod In Pickle Partnership
Trainer: M Appleby
3/5
        Love Your Work (IRE)
4  G   Helmet (AUS) /
Little Italy (USA) (Proud Citizen (USA))
Breeder: G. Mullins
Owner: Miss Zdenka Masiarova
Trainer: Tim Fitzgerald
Won/5
STONEY CREEK
(AUS)
14:40 Handicap
2100m Polisher (AUS)
6  F   Helmet (AUS) /
Russky Hustler (AUS) (Hussonet (USA))
Breeder: Wall Street Thoughbreds Pty Ltd
Owner: Ms A Chakuar, K Quinn, Ms M Hinton
Trainer: M D Hinton
2/8
TE AROHA
(NZ)
15:34 Handicap
1600m Sahar (NZ)
4  G   Iffraaj (GB) /
Valpolicella (NZ) (Red Ransom (USA))
Breeder: G J Cranny, Frantic Bloodstock Ltd & Haunui Bloodstock Ltd
Owner: Haunui Bloodstock Ltd, C Franich, G Cranny, H Mackley, G Madill, B Parncutt, B Mavrel, B O'Brien, A Jackson, M Duncan, S Vodanovich & Provincial Club
Trainer: M Baker & A Forsman
Won/10
  16:09 3yo+ Maiden
2200m Commanding Annie (NZ)
4  F   Epaulette (AUS) /
Annie Daly (IRE) (Spinning World (USA))
Breeder: Pencarrow Thoroughbreds Ltd
Owner: Stephen Rutz
Trainer: F T Ritchie
2/9
VARESE
(ITY)
16:15 Claimer 3YO
1400m Platonic Idea (IRE)
3  F   Exceed and Excel (AUS) /
Top Trail (USA) (Exchange Rate (USA))
Breeder: Top Trail Syndicate
3/11
WARWICK FARM
(AUS)
11:25 2yo Maiden
1300m Jerle (AUS)
2  C   Exceed and Excel (AUS) /
Shannara (AUS) (Octagonal (NZ))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
2/7
  12:00 Inglis 2YO Millennium (R) (Listed)
2yo Open Set Weight
1100m Larimer Street (AUS)
2  C   Brazen Beau (AUS) /
Original Choice (AUS) (Redoute's Choice (AUS))
Breeder: O E & D R Pope Pty Ltd
Owner: M Krauser, Seymour Bloodstock (Mgr: D S Thomas), Pope Racing No. 2 (Mgr: D R Pope) & Renkie Racing (Mgr: R W Rowett)
Trainer: T Busuttin & N Young
3/12
  14:55 Handicap
1400m Promotions (AUS)
3  G   Exceed and Excel (AUS) /
Transfers (AUS) (Street Cry (IRE))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
2/10
  16:05 Handicap
1200m Sedition (AUS)
5  G   Exceed and Excel (AUS) /
Jerezana (AUS) (Lonhro (AUS))
Breeder: Darley
Owner: D O'Rouke & G Sly
Trainer: Richard Litt
3/11

11 February 2020

Racecourse Time Race Distance Horse Result
CHANTILLY
(FR)
11:55 4yo Claimer
1900m Hodeng (IRE)
4  C   Cape Cross (IRE) /
Seasons (GB) (Dubai Destination (USA))
Breeder: P., S. & J Jones
Owner: GERARD AUGUSTIN-NORMAND
Trainer: C. BOUTIN (S)
Won/11
CHELMSFORD CITY
(GB)
14:05 Flat Maiden 3/5YO
7f Old Harbour (GB)
3  C   Dawn Approach (IRE) /
Dunnes River (USA) (Danzig (USA))
Breeder: Godolphin
Owner: Sheikh Hamdan Bin Mohammed Al Maktoum
Trainer: Mark Johnston
3/10
  16:15 Flat Hcap 4YO+
1m 6f Estrela Star (IRE)
4  G   Casamento (IRE) /
Reem Star (GB) (Green Tune (USA))
Breeder: Godolphin
Owner: Mr James Burley & Mrs Ali Stronge
Trainer: A Stronge
Won/9
CONCEPCION
(CHI)
18:40 Handicap 3YO+
1100m No Es de Aqui (CHI)
4  C   Fast Company (IRE) /
Embassy Note (ARG) (Editor's Note (USA))
Breeder: Haras Convento Viejo
Owner: MARVIFER
Trainer: Julio Espinosa N.
2/13
        Un Buen Dia (CHI)
4  F   Fast Company (IRE) /
Mitad de la Luna (CHI) (Gstaad (USA))
Breeder: Haras Santa Olga
Owner: Maiten
Trainer: Héctor Espinoza N.
3/13
NAPLES
(ITY)
16:40 Handicap 4YO+
2000m Akoniton (IRE)
4  C   Casamento (IRE) /
Luggala (IRE) (Kahyasi (IRE))
Breeder: J. Cullinan
Won/9
NEWCASTLE
(GB)
16:50 Flat Hcap 4YO+
2m ¼f Karasheni (IRE)
4  G   Poet's Voice (GB) /
Karasiyra (IRE) (Alhaarth (IRE))
Breeder: His Highness The Aga Khan's Studs S
Owner: Linden Lads & Stephen Brown
Trainer: I Jardine
3/9
        Lucky Lover Boy (IRE)
5  G   Teofilo (IRE) /
Mayonga (IRE) (Dr Fong (USA))
Breeder: F. Dunne
Owner: The Lucky Lovers Partnership
Trainer: Oliver Greenall
Won/9
  18:20 Flat Hcap 3YO
5f Coast Ofalfujairah (IRE)
3  G   Brazen Beau (AUS) /
Khameela (GB) (Equiano (FR))
Breeder: Mountain View Stud & J.C B/Stock
Owner: Hambleton Racing Ltd Xlvi & Partner
Trainer: Kevin Ryan
2/5
        Dream Game (GB)
3  F   Brazen Beau (AUS) /
Dreamily (IRE) (New Approach (IRE))
Breeder: Laundry Cottage Stud Farm
Owner: Ms Sara Humber
Trainer: B M R Haslam
Won/5
  18:50 Flat 3/4YO
5f Lua de Mel (IRE)
3  F   Casamento (IRE) /
Selfara (GB) (Oasis Dream (GB))
Breeder: Mount Coote Stud & Anthony Warrende
Owner: Mr George Boughey
Trainer: George Boughey
Won/4
  19:20 Flat 3YO+
1 mile Discovery Island (GB)
3  G   Dubawi (IRE) /
Sperry (IRE) (Shamardal (USA))
Breeder: Godolphin
Owner: Godolphin
Trainer: Charlie Appleby
3/8
RABAT
(MOR)
14:00 Conditions 4YO
1900m Irish Rose (IRE)
5  F   Iffraaj (GB) /
Irish Style (IRE) (Mujadil (USA))
Breeder: Rockfield Farm
Owner: KARIMINE M'HAMMED
Trainer: KARIMINE M'HAMMED
Won/9
SCONE
(AUS)
16:20 Handicap
1400m Elusive Eagle (AUS)
3  G   Sidestep (AUS) /
Stravinsky's Image (USA) (Stravinsky (USA))
Breeder: Mr K Wells
Owner: W Eagles Plumbing Supplies Pty Ltd (Mgr: C P Keane)
Trainer: A J Denham
3/7
  16:55 Maiden Handicap
1400m Laino (AUS)
4  G   Sepoy (AUS) /
Rathlin Island (AUS) (Giant's Causeway (USA))
Breeder: Mr JJ Hope
Owner: E Larsson
Trainer: Lyle Chandler
2/11
TOOWOOMBA
(AUS)
16:04 Handicap
1110m Rhyming Puppet (AUS)
6  G   Poet's Voice (GB) /
Pinocchio's Sister (AUS) (Woodman (USA))
Breeder: Balmoral Operations Pty Ltd
Owner: B Fawcett & P Crowe
Trainer: B F Cavanough
Won/7
TOULOUSE
(FR)
18:45 3yo Maiden
2000m Influx (IRE)
3  C   Golden Horn (GB) /
Steel Princess (IRE) (Danehill (USA))
Breeder: Grangecon Stud
Owner: PRIME EQUESTRIAN S.A.R.L.
Trainer: C. FERLAND (S)
2/12
  19:45 5yo+ Handicap
2000m Tarcenay (IRE)
5  G   Slickly (FR) /
Kikinda (FR) (Daliapour (IRE))
Breeder: Mr P. Chedeville
Owner: CHRISTOPHE MARTINON
Trainer: C. MARTINON
2/15
  20:15 4yo Claimer
1600m Made to Order (FR)
4  F   Rio de la Plata (USA) /
Dakhla Oasis (IRE) (Night Shift (USA))
Breeder: Mme Melissa O'neill
Owner: A. LUCCHETTI/R. ARGENTI
Trainer: M. PITART
Won/10
WARRNAMBOOL
(AUS)
15:30 Handicap
1000m Chalcidian (AUS)
5  F   Helmet (AUS) /
Little Artist (AUS) (More Than Ready (USA))
Breeder: Sun Kingdom
Owner: R P McDonald, Mrs J McDonald, A Adamczyk, Mrs T Adamczyk & Petejul88 (Mgr: Ms J A Rothenberger)
Trainer: Dane Smith
3/6
  16:00 Handicap
1200m Miss Carboni (AUS)
4  F   Helmet (AUS) /
Gold Digger Miss (USA) (Gulch (USA))
Breeder: Burnewang North Pastoral
Owner: Oti Racing (Mgrs: T Henderson & S Driscoll), Mrs A Alexander, G Exarhacos, Burnewang North Pastoral, R Menchise, C J Favre, Mrs S Favre, S Gorman, R Hanmer, A Boyd, Delpph Synd, Vb
Trainer: Archie Alexander
3/10

10 February 2020

Racecourse Time Race Distance Horse Result
BATHURST
(AUS)
17:25 Handicap
1108m Chevron Prince (AUS)
4  G   Epaulette (AUS) /
Crown Princess (AUS) (Beautiful Crown (USA))
Breeder: M J & S C Murdoch
Owner: Thompson Racing (Mgr: B Thompson), Mrs A M Baker, Miss C J Burns, D J Caldwell, Mrs G L Crompton, R H Ellis, D Griffiths, R G Hogno, Mrs M Hogno, D Jesse, K Kain, W W McDonagh, W J
Trainer: Brett Thompson
2/10
WOLVERHAMPTON
(GB)
16:35 Flat 3YO+
1m 1½f Beautiful Illusion (IRE)
3  F   Shamardal (USA) /
Long Lashes (USA) (Rock Hard Ten (USA))
Breeder: Godolphin
Owner: Godolphin
Trainer: Charlie Appleby
Won/12
        Distant Goddess (GB)
3  F   Dubawi (IRE) /
Bastet (IRE) (Giant's Causeway (USA))
Breeder: Ed's Stud Ltd
Owner: Godolphin
Trainer: Charlie Appleby
2/12
  17:05 Flat Hcap 3YO
7¼f Mountain Brave (GB)
3  F   Sepoy (AUS) /
Plucky (GB) (Kyllachy (GB))
Breeder: East Layton Stud Ltd
Owner: East Layton Stud And James Lambert
Trainer: Mark Johnston
Won/8
  19:10 Flat Hcap 4YO+
1m 1½f Pike Corner Cross (IRE)
8  G   Cape Cross (IRE) /
Smart Coco (USA) (Smarty Jones (USA))
Breeder: Rockfield Farm
Owner: John Abbey & Emma Evans
Trainer: David Evans
2/9
        Thawry (GB)
5  G   Iffraaj (GB) /
Salacia (IRE) (Echo of Light (GB))
Breeder: Rabbah Bloodstock Limited
Owner: Mr Antony Brittain
Trainer: A Brittain
3/9
  19:40 Flat Hcap 4YO+
1m 1½f Sha la La la Lee (GB)
5  G   Helmet (AUS) /
Shamara (IRE) (Spectrum (IRE))
Breeder: Lady Juliet Tadgell
Owner: Nigel And Sharon Mather & Charles Ledi
Trainer: Tom Dascombe
2/6

9 February 2020

Racecourse Time Race Distance Horse Result
ABU DHABI
(UAE)
18:00 HH The President Cup (Listed)
For NH 4YO+ & SH 3YO+
1400m Taamol (IRE)
6  C   Helmet (AUS) /
Supreme Seductress (IRE) (Montjeu (IRE))
Breeder: D. Gibbons, Tomas Kerin & Ann Gibbons
Owner: Sh Hamdan bin Rashid Al Maktoum
Trainer: A Al Rayhi
Won/12
CAGNES-MIDI
(FR)
12:40 4yo+ Handicap
2000m Le Ring (FR)
10  C   Slickly (FR) /
Joha (FR) (Johann Quatz (FR))
Breeder: Jc. Seroul
Owner: Fabrizio BEMBO
Trainer: F. BEMBO
3/15
  14:17 Prix de la Californie (Listed)
3yo Conditions
1600m Lindy Lou (FR)
3  F   Sidestep (AUS) /
Happy Way (FR) (Kingsalsa (USA))
Breeder: Karine Dubois
Owner: HERALD BLOODSTOCK LTD
Trainer: L. BAUDRON (S)
3/10
DORTMUND
(GER)
13:25 Maiden 3YO
1700m Akatino (GER)
3  C   Sidestep (AUS) /
Akatina (GER) (Desert Prince (IRE))
Breeder: Gestüt Hofgut Heymann
Owner: Stall Heymann GmbH
Trainer: K.Demme
Won/7
FLEMINGTON
(AUS)
16:30 Handicap
1200m Zende (AUS)
3  G   Brazen Beau (AUS) /
Graceful Devil (AUS) (Thunder Gulch (USA))
Breeder: Terrann Investments Pty Ltd
Owner: United Syndications Winners Are Grinners (Mgr: P C Creighton)
Trainer: M Price & M Kent Jnr
2/12
GOLDEN GATE FIELDS
(USA)
16:45 AOC
4 yo's & up F & M (fillies and mares)
Race number: 9
1 1/8M Sloane Garden (GB)
4  F   Iffraaj (GB) /
Sloane Square (GB) (Teofilo (IRE))
Breeder: Jupiter Bloodstock Ltd
Owner: Ronald L. Charles or Samuel Gordon
Trainer: M Badilla
2/10
GOULBURN
(AUS)
14:20 Handicap
1600m Refire (AUS)
4  G   Epaulette (AUS) /
Up State (GB) (Sadler's Wells (USA))
Breeder: Jacob Park Thoroughbred Pty Ltd
Owner: D Williams, J Baker & V Gordon
Trainer: D A Williams
3/6
  14:55 Maiden Handicap
1600m Charm Maker (AUS)
3  G   Epaulette (AUS) /
Charge to Bank (AUS) (Charge Forward (AUS))
Breeder: Mr P Sturt
Owner: Woodpark Stud (Mgr: Dr D A Chaikin)
Trainer: Jean Dubois
2/13
  16:05 Maiden
1200m Miss Twilight (AUS)
3  F   Sidestep (AUS) /
Phenomenal Lass (AUS) (Country Reel (USA))
Breeder: Mr R Holz
Owner: Four And One (Mgr: R Holz)
Trainer: Peter Robl
3/7
HOBART
(AUS)
15:55 Bow Mistress S. (G3)
Fillies & Mares Open Weight For Age
1200m Zargos (AUS)
4  F   Shamardal (USA) /
Sister Rocks (USA) (Rock Hard Ten (USA))
Breeder: Limerick Lane Thoroughbreds
Owner: Ryco Equine Pty Ltd (Mgr: G T Ryan)
Trainer: D & B Hayes & T Dabernig
Won/12

12 February 2020

HAPPY VALLEY (HK)12 February 2020

19:45 Handicap 1650m
Horse The Soultaker (NZ) 6 G
Iffraaj / Miranda Miss
Breeder G W & Mrs M W Simon
Owner Alfred Chong Kin Ngai & Jack Chong Chun Kit
Trainer C H Yip
Result Won/12
20:15 Handicap 1200m
Horse Takingufurther (AUS) 5 G
Exceed and Excel / Thirst
Breeder S F Bloodstock L L C
Owner James Ngai
Trainer K H Ting
Result Won/12
21:45 Handicap 1650m
Horse Maverick Officer (GB) 5 G
Exceed and Excel / Gradara
Breeder Haras De La Perelle
Owner Wong Chung Hin & Arnold Wong Chi Chiu
Trainer D Ferraris
Result 3/12

KEMPTON (GB)12 February 2020

18:30 Flat Hcap 3YO 1 mile
Horse Bold Suitor (GB) 3 C
Brazen Beau / Samasana
Breeder Redgate Bloodstock
Owner Kangyu International Racing (hk) Limit
Trainer Ed Walker
Result Won/5
20:00 Flat Hcap 4YO+ 7f
Horse The Establishment (GB) 5 G
Exceed and Excel / Sweet Coincidence
Breeder S. A. Douch
Owner Mr J Butler
Trainer J Butler
Result 3/10

SANDOWN (AUS)12 February 2020

18:30 Handicap 1400m
Horse Influential Jack (AUS) 3 G
Epaulette / With Decorum
Breeder Armidale Stud TAS
Owner K Franklin, Mrs J Franklin, D Franklin, Mrs E Capell, Mrs S Brodie, M Brodie, Ms T Stoll, B Shannon, G Liddell, D Headrick, Mrs B Miller, Mrs M Kidd, Mrs C Quadrino, J Versace, Sti
Trainer M Ellerton & S Zahra
Result 3/14
19:30 Handicap 1400m
Horse Helmaz (AUS) 4 G
Helmet / Littlemiss Sandown
Breeder Noor Elaine Farm
Owner Mrs I P Kavanagh, G B Somerfield, Mrs T I Somerfield, V Versace, S M Ferguson, Mrs T L Payne, J L Payne, K Daly, P E Dempsey, M L Dethmore, D Radley, Ms J M Radley, J A Roberts, J
Trainer M A Kavanagh
Result 2/12

SOUTHWELL (GB)12 February 2020

13:45 Flat Hcap 4YO+ 1m 4f
Horse Seven Clans (IRE) 8 G
Cape Cross / Cherokee Rose
Breeder Darley
Owner Thoroughbred Homes Ltd
Trainer Mrs K Tutty
Result 3/4
14:20 Flat Hcap 4YO+ 7f
Horse Bedtime Bella (IRE) 4 F
Slade Power / Slope
Breeder Gce Farm Ltd
Owner Rod In Pickle Partnership
Trainer M Appleby
Result 3/5
Horse Love Your Work (IRE) 4 G
Helmet / Little Italy
Breeder G. Mullins
Owner Miss Zdenka Masiarova
Trainer Tim Fitzgerald
Result Won/5

STONEY CREEK (AUS)12 February 2020

14:40 Handicap 2100m
Horse Polisher (AUS) 6 F
Helmet / Russky Hustler
Breeder Wall Street Thoughbreds Pty Ltd
Owner Ms A Chakuar, K Quinn, Ms M Hinton
Trainer M D Hinton
Result 2/8

TE AROHA (NZ)12 February 2020

15:34 Handicap 1600m
Horse Sahar (NZ) 4 G
Iffraaj / Valpolicella
Breeder G J Cranny, Frantic Bloodstock Ltd & Haunui Bloodstock Ltd
Owner Haunui Bloodstock Ltd, C Franich, G Cranny, H Mackley, G Madill, B Parncutt, B Mavrel, B O'Brien, A Jackson, M Duncan, S Vodanovich & Provincial Club
Trainer M Baker & A Forsman
Result Won/10
16:09 3yo+ Maiden 2200m
Horse Commanding Annie (NZ) 4 F
Epaulette / Annie Daly
Breeder Pencarrow Thoroughbreds Ltd
Owner Stephen Rutz
Trainer F T Ritchie
Result 2/9

VARESE (ITY)12 February 2020

16:15 Claimer 3YO 1400m
Horse Platonic Idea (IRE) 3 F
Exceed and Excel / Top Trail
Breeder Top Trail Syndicate
Result 3/11

WARWICK FARM (AUS)12 February 2020

11:25 2yo Maiden 1300m
Horse Jerle (AUS) 2 C
Exceed and Excel / Shannara
Breeder Godolphin Australia
Owner Godolphin
Trainer James Cummings
Result 2/7
12:00 Inglis 2YO Millennium (R) (Listed) 2yo Open Set Weight 1100m
Horse Larimer Street (AUS) 2 C
Brazen Beau / Original Choice
Breeder O E & D R Pope Pty Ltd
Owner M Krauser, Seymour Bloodstock (Mgr: D S Thomas), Pope Racing No. 2 (Mgr: D R Pope) & Renkie Racing (Mgr: R W Rowett)
Trainer T Busuttin & N Young
Result 3/12
14:55 Handicap 1400m
Horse Promotions (AUS) 3 G
Exceed and Excel / Transfers
Breeder Godolphin Australia
Owner Godolphin
Trainer James Cummings
Result 2/10
16:05 Handicap 1200m
Horse Sedition (AUS) 5 G
Exceed and Excel / Jerezana
Breeder Darley
Owner D O'Rouke & G Sly
Trainer Richard Litt
Result 3/11

11 February 2020

CHANTILLY (FR)11 February 2020

11:55 4yo Claimer 1900m
Horse Hodeng (IRE) 4 C
Cape Cross / Seasons
Breeder P., S. & J Jones
Owner GERARD AUGUSTIN-NORMAND
Trainer C. BOUTIN (S)
Result Won/11

CHELMSFORD CITY (GB)11 February 2020

14:05 Flat Maiden 3/5YO 7f
Horse Old Harbour (GB) 3 C
Dawn Approach / Dunnes River
Breeder Godolphin
Owner Sheikh Hamdan Bin Mohammed Al Maktoum
Trainer Mark Johnston
Result 3/10
16:15 Flat Hcap 4YO+ 1m 6f
Horse Estrela Star (IRE) 4 G
Casamento / Reem Star
Breeder Godolphin
Owner Mr James Burley & Mrs Ali Stronge
Trainer A Stronge
Result Won/9

CONCEPCION (CHI)11 February 2020

18:40 Handicap 3YO+ 1100m
Horse No Es de Aqui (CHI) 4 C
Fast Company / Embassy Note
Breeder Haras Convento Viejo
Owner MARVIFER
Trainer Julio Espinosa N.
Result 2/13
Horse Un Buen Dia (CHI) 4 F
Fast Company / Mitad de la Luna
Breeder Haras Santa Olga
Owner Maiten
Trainer Héctor Espinoza N.
Result 3/13

NAPLES (ITY)11 February 2020

16:40 Handicap 4YO+ 2000m
Horse Akoniton (IRE) 4 C
Casamento / Luggala
Breeder J. Cullinan
Result Won/9

NEWCASTLE (GB)11 February 2020

16:50 Flat Hcap 4YO+ 2m ¼f
Horse Karasheni (IRE) 4 G
Poet's Voice / Karasiyra
Breeder His Highness The Aga Khan's Studs S
Owner Linden Lads & Stephen Brown
Trainer I Jardine
Result 3/9
Horse Lucky Lover Boy (IRE) 5 G
Teofilo / Mayonga
Breeder F. Dunne
Owner The Lucky Lovers Partnership
Trainer Oliver Greenall
Result Won/9
18:20 Flat Hcap 3YO 5f
Horse Coast Ofalfujairah (IRE) 3 G
Brazen Beau / Khameela
Breeder Mountain View Stud & J.C B/Stock
Owner Hambleton Racing Ltd Xlvi & Partner
Trainer Kevin Ryan
Result 2/5
Horse Dream Game (GB) 3 F
Brazen Beau / Dreamily
Breeder Laundry Cottage Stud Farm
Owner Ms Sara Humber
Trainer B M R Haslam
Result Won/5
18:50 Flat 3/4YO 5f
Horse Lua de Mel (IRE) 3 F
Casamento / Selfara
Breeder Mount Coote Stud & Anthony Warrende
Owner Mr George Boughey
Trainer George Boughey
Result Won/4
19:20 Flat 3YO+ 1 mile
Horse Discovery Island (GB) 3 G
Dubawi / Sperry
Breeder Godolphin
Owner Godolphin
Trainer Charlie Appleby
Result 3/8

RABAT (MOR)11 February 2020

14:00 Conditions 4YO 1900m
Horse Irish Rose (IRE) 5 F
Iffraaj / Irish Style
Breeder Rockfield Farm
Owner KARIMINE M'HAMMED
Trainer KARIMINE M'HAMMED
Result Won/9

SCONE (AUS)11 February 2020

16:20 Handicap 1400m
Horse Elusive Eagle (AUS) 3 G
Sidestep / Stravinsky's Image
Breeder Mr K Wells
Owner W Eagles Plumbing Supplies Pty Ltd (Mgr: C P Keane)
Trainer A J Denham
Result 3/7
16:55 Maiden Handicap 1400m
Horse Laino (AUS) 4 G
Sepoy / Rathlin Island
Breeder Mr JJ Hope
Owner E Larsson
Trainer Lyle Chandler
Result 2/11

TOOWOOMBA (AUS)11 February 2020

16:04 Handicap 1110m
Horse Rhyming Puppet (AUS) 6 G
Poet's Voice / Pinocchio's Sister
Breeder Balmoral Operations Pty Ltd
Owner B Fawcett & P Crowe
Trainer B F Cavanough
Result Won/7

TOULOUSE (FR)11 February 2020

18:45 3yo Maiden 2000m
Horse Influx (IRE) 3 C
Golden Horn / Steel Princess
Breeder Grangecon Stud
Owner PRIME EQUESTRIAN S.A.R.L.
Trainer C. FERLAND (S)
Result 2/12
19:45 5yo+ Handicap 2000m
Horse Tarcenay (IRE) 5 G
Slickly / Kikinda
Breeder Mr P. Chedeville
Owner CHRISTOPHE MARTINON
Trainer C. MARTINON
Result 2/15
20:15 4yo Claimer 1600m
Horse Made to Order (FR) 4 F
Rio de la Plata / Dakhla Oasis
Breeder Mme Melissa O'neill
Owner A. LUCCHETTI/R. ARGENTI
Trainer M. PITART
Result Won/10

WARRNAMBOOL (AUS)11 February 2020

15:30 Handicap 1000m
Horse Chalcidian (AUS) 5 F
Helmet / Little Artist
Breeder Sun Kingdom
Owner R P McDonald, Mrs J McDonald, A Adamczyk, Mrs T Adamczyk & Petejul88 (Mgr: Ms J A Rothenberger)
Trainer Dane Smith
Result 3/6
16:00 Handicap 1200m
Horse Miss Carboni (AUS) 4 F
Helmet / Gold Digger Miss
Breeder Burnewang North Pastoral
Owner Oti Racing (Mgrs: T Henderson & S Driscoll), Mrs A Alexander, G Exarhacos, Burnewang North Pastoral, R Menchise, C J Favre, Mrs S Favre, S Gorman, R Hanmer, A Boyd, Delpph Synd, Vb
Trainer Archie Alexander
Result 3/10

10 February 2020

BATHURST (AUS)10 February 2020

17:25 Handicap 1108m
Horse Chevron Prince (AUS) 4 G
Epaulette / Crown Princess
Breeder M J & S C Murdoch
Owner Thompson Racing (Mgr: B Thompson), Mrs A M Baker, Miss C J Burns, D J Caldwell, Mrs G L Crompton, R H Ellis, D Griffiths, R G Hogno, Mrs M Hogno, D Jesse, K Kain, W W McDonagh, W J
Trainer Brett Thompson
Result 2/10

WOLVERHAMPTON (GB)10 February 2020

16:35 Flat 3YO+ 1m 1½f
Horse Beautiful Illusion (IRE) 3 F
Shamardal / Long Lashes
Breeder Godolphin
Owner Godolphin
Trainer Charlie Appleby
Result Won/12
Horse Distant Goddess (GB) 3 F
Dubawi / Bastet
Breeder Ed's Stud Ltd
Owner Godolphin
Trainer Charlie Appleby
Result 2/12
17:05 Flat Hcap 3YO 7¼f
Horse Mountain Brave (GB) 3 F
Sepoy / Plucky
Breeder East Layton Stud Ltd
Owner East Layton Stud And James Lambert
Trainer Mark Johnston
Result Won/8
19:10 Flat Hcap 4YO+ 1m 1½f
Horse Pike Corner Cross (IRE) 8 G
Cape Cross / Smart Coco
Breeder Rockfield Farm
Owner John Abbey & Emma Evans
Trainer David Evans
Result 2/9
Horse Thawry (GB) 5 G
Iffraaj / Salacia
Breeder Rabbah Bloodstock Limited
Owner Mr Antony Brittain
Trainer A Brittain
Result 3/9
19:40 Flat Hcap 4YO+ 1m 1½f
Horse Sha la La la Lee (GB) 5 G
Helmet / Shamara
Breeder Lady Juliet Tadgell
Owner Nigel And Sharon Mather & Charles Ledi
Trainer Tom Dascombe
Result 2/6

9 February 2020

ABU DHABI (UAE)9 February 2020

18:00 HH The President Cup (Listed) For NH 4YO+ & SH 3YO+ 1400m
Horse Taamol (IRE) 6 C
Helmet / Supreme Seductress
Breeder D. Gibbons, Tomas Kerin & Ann Gibbons
Owner Sh Hamdan bin Rashid Al Maktoum
Trainer A Al Rayhi
Result Won/12

CAGNES-MIDI (FR)9 February 2020

12:40 4yo+ Handicap 2000m
Horse Le Ring (FR) 10 C
Slickly / Joha
Breeder Jc. Seroul
Owner Fabrizio BEMBO
Trainer F. BEMBO
Result 3/15
14:17 Prix de la Californie (Listed) 3yo Conditions 1600m
Horse Lindy Lou (FR) 3 F
Sidestep / Happy Way
Breeder Karine Dubois
Owner HERALD BLOODSTOCK LTD
Trainer L. BAUDRON (S)
Result 3/10

DORTMUND (GER)9 February 2020

13:25 Maiden 3YO 1700m
Horse Akatino (GER) 3 C
Sidestep / Akatina
Breeder Gestüt Hofgut Heymann
Owner Stall Heymann GmbH
Trainer K.Demme
Result Won/7

FLEMINGTON (AUS)9 February 2020

16:30 Handicap 1200m
Horse Zende (AUS) 3 G
Brazen Beau / Graceful Devil
Breeder Terrann Investments Pty Ltd
Owner United Syndications Winners Are Grinners (Mgr: P C Creighton)
Trainer M Price & M Kent Jnr
Result 2/12

GOLDEN GATE FIELDS (USA)9 February 2020

16:45 AOC 4 yo's & up F & M (fillies and mares)
Race number: 9
1 1/8M
Horse Sloane Garden (GB) 4 F
Iffraaj / Sloane Square
Breeder Jupiter Bloodstock Ltd
Owner Ronald L. Charles or Samuel Gordon
Trainer M Badilla
Result 2/10

GOULBURN (AUS)9 February 2020

14:20 Handicap 1600m
Horse Refire (AUS) 4 G
Epaulette / Up State
Breeder Jacob Park Thoroughbred Pty Ltd
Owner D Williams, J Baker & V Gordon
Trainer D A Williams
Result 3/6
14:55 Maiden Handicap 1600m
Horse Charm Maker (AUS) 3 G
Epaulette / Charge to Bank
Breeder Mr P Sturt
Owner Woodpark Stud (Mgr: Dr D A Chaikin)
Trainer Jean Dubois
Result 2/13
16:05 Maiden 1200m
Horse Miss Twilight (AUS) 3 F
Sidestep / Phenomenal Lass
Breeder Mr R Holz
Owner Four And One (Mgr: R Holz)
Trainer Peter Robl
Result 3/7

HOBART (AUS)9 February 2020

15:55 Bow Mistress S. (G3) Fillies & Mares Open Weight For Age 1200m
Horse Zargos (AUS) 4 F
Shamardal / Sister Rocks
Breeder Limerick Lane Thoroughbreds
Owner Ryco Equine Pty Ltd (Mgr: G T Ryan)
Trainer D & B Hayes & T Dabernig
Result Won/12